Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-04-05T11:23:53+02:00
Głośna muzyka - muzyka dodawana jest komputerowo czyli włącza się program do robienia filmów i przeciąga się muzykę z jakiegoś foldera napisy - na programie do robienia filmów jest przycisk " opcje końcowe (napisy) i się coś pisze. obrazki - dodaje się też na tym programie ( przeciąga się obrazy z opcji pulpit ,a te obrazy układają się w kolejności dodania ) efekty - na programie można zrobić tak , że zdjęcia zmieniają kolor. przejścia - przejścia robi się w opcjach 'przejścia' (są tam różne kształty np. serce i wtedy zdjęcie z jednego do drugiego przechodzi sercem ) MAM NADZIEJĘ , ŻE POMOGŁAM , LICZĘ NA NAJ
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-05T11:27:01+02:00
1. "Mgła na scenie i na ekranie"- mgłę teatralną najłatwiej wytwarza się z suchego lodu, czyli dwutlenku węgla w stanie stałym. Wyjęty z zamrażalki i zanurzony w gorącej wodzie suchy lód, gwałtownie zamienia się w parę, przypominający mgłę.
2. Wielkie potwory- w rzeczywistości wielkim potworem w filmie "King Kong" był manekin o wysokości 460 mm. Zamierzony efekt uzyskano dzięki specjalnej technice projekcji. System udoskonalono w latach 40., stosując 3 projektory, w których jeden ustawiono z tyłu scen, zaś dwa pozostałe po dwóch stornach luster.Lustra odbijały identyczne sceny, które nakładały się na siebie. Obraz stał się jaśniejszy.
3.Sceneria do akcji- żeby nie było widać niepotrzebnego tła, w czasie kręcienia filmów potrzebne tło jest namalowane na szkle a puste miejsca pozwalają sfilmować prawdziwe obiekty.
4. "Bezpieczne eksplozje"- żeby wywołać eksplozje w budynku specjaliści osłabiają ściany wewnątrz hangaru, które podtrzymywało 30 ceglanych filarów. Wywiercają w nich dziury, w których następnie umieszczają naboje połączone lontem detonacyjnym.
5. "Kule i krew"- aktor ma wiele kapiszonów ukrytych pod ubraniem. Specjalista do efektów specjalnych filmuje tę scenę w poszczególnych ujęciach. Spłonki w każdym ujęciu detonowano dzięki baterii, mieszczonej poza polem widzenia kamery.

Źródło: książka "Jak to jest ?"
Pozdrawiam!