MAM ODPOWIEDZIEĆ NA TE PYTANIE :

1.CZYM JEST DLA CIEBIE PRAWDZIWA MIŁOŚĆ?
2.JAKI JEST STOSUNEK KOŚCIOŁA DO METODY SZTUCZNEGO ZAPŁODNIENIA?
3. JAKI JEST STOSUNEK KOŚCIOŁA DO UŻYWANIA ŚRODKÓW ANTYKONCEPCYJNYCH?
4. JAKI JEST STOSUNEK KOŚCIOŁA DO PRZERYWANIA CIĄŻY?

PROSZĘ O ODPOWIEDZI NA JEDNO PYTANIE NIE WIĘCEJ NIŻ PÓL KARTKI ZESZYTU I NIE AŻ TAK KRÓTKO, ORAZ ŻEBY BYŁO MNIEJ, WIĘCEJ WŁASNYMI SŁOWAMI.

Z GÓRY WIELKIE DZIĘKI.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-05T11:27:04+02:00
1. Trudno jest obrać w słowa to zagadnienie. Prawdziwa miłość to głównie drudi człowiek, do którego ją czujemy bez względu na to, co się wydarzy. Miłość to dla każdego człowieka ważne uczucie. Dzięki niemu czujemy się dobrze i wiemy, że jeżeli ktoś nas kocha to możemy na niego zawsze liczyć. Prawdziwa rodzi się z przyjaźni. Najpierw trzeba kogoś dobrze poznać, by móc się w nim kochać. Miłość jest bezgraniczna, stała, niezmienna. Nie ma żadnych przeszkód nawet w najgorszych chwialch.

2.Coraz więcej małżeństw decyduje się na zapłodnienie in vitro. Choć bezpłodność nie jest wielkim problemem na świecie, to sztucze zapłodnienie wywołuje wielkie kontrowersje. ościół sprzeciwia się jemu, ponieważ uważa, że jest to niezgodne z naturą ludzką. Oni wszelkie inne sposoby niż zapłodnienie poprzez współżycie uważają za nienormalne. Można w pewnym stopniu zmniejszyć zapłodienia in vitro poprzez adopcję dzieci, choć nie zawsze jest to możliwe. Należy jednak pamiętać, że wiele małżeństw chce mieć własne potomstwo, a niektórym uniemożliwia to ich stan zdrowia(niepłodność).

3. Środki amtykoncepcyjne są we współczesnym społeczeństwie są częstym lekiem na to, by nie mieć dzieci. Potomstwo wiąże się z obowiązkami, którym nie każdy jest w stanie podołać. Coraz częściej można spotkać tzw. "wolne związki"; ludzie w nich żyjący choć kochają się, to nie chcą jeszcze zakładać rodziny i mieć dzieci. Kościół się temu sprzeciwia. Uważa On bowiem, że jest to tak, jakby zabić dziecko jeszcze przed tym, jak się urodziło. Jest to niezgodne z wiarą Kościoła i dlatego też Księża się temu sprzeciwiają. Nie biorą Oni jednak pod uwagę tego, że Srodki antykoncepcyjne dla wielu są zbawieniem. Niektórzy wolą zapobiegać niż później patrzeć na cierpienia dzieci.

4.Niechciane ciąże to wielki problem. Nie wszystkie kobiety chcą urodzić swoje dzici. Decydują się wtedy na przerwanie ciąży. Według Kościoła jest to zabronione. Oni widzą to tak, jakby zabić włase dziecko już przed narodzeniem. Kościół na to nie pozwala, nie chce aby takie sytuacje miały miejsce. Jest to niezgodne z wszelkimi ich wierzeniami na temat życia. Dlatego też coraz więcej takich zabiegów odbywa się nielegalnie.
Wesołych Świąt