Potrzebuje dokładny i obszerny opis obrazu claude monet - kobieta z parasolką
wg. planu

1. podaj temat obrazu odpowiedz na pytanie co cie w tym temacie zainteresowało
2 napisz w kilku zdaniach na temat samego artusty w jakim okresie tworzył i w jakich okolicznościach powstało to dzieło
3 opisz technikę wykonania kształt i wymiar obrazu
4 podziel płaszczyznę obrazu na plany np na pierwszym planie...
5 NAPISZ JAK WYGLĄDA POSTAĆ
6 zcharakteruzuj kolorystykę
7 określ nastrój panujący na obrazie
8 napisz swoje refleksje na temat obrazu(czy ci sie podoba itd.)

1

Odpowiedzi

2010-04-05T14:13:03+02:00
Nazwa obrazu to dama z parasolką. Gdy usłyszałam jak ten obraz sie nazywa to bardzo chciałam go zobaczyć, ponieważ bardzo zainteresował mnie sposób przedstawienia kobiety na obrazie.
Claude Monet uznawany jest za najwybitniejszego impresjonistę .Tworzył w XIXw oraz początku XX wieku. Stworzył wiele obrazów np. Impresja, Wschód słońca,Kobiety w ogrodzie i wiele innych . W 1874 krytyk bardzo krytykował jego obrazy i nazwał go impresjonista. Jednak rewolucyjny sposób malowania Moneta i grupy impresjonistów zatryumfował wreszcie nad skostniałym akademizmem i pozwolił na dynamiczny rozwój nowoczesnej sztuki w końcu XIX i w XX wieku.
Kobieta z parasolką i dzieckiem powstała w 1875r w WAszyngtonie. Ma niewielkie rozmiary 100x81cm. teraz jest własnością i wisi w National Gallery of Art. Jest zrobiona za pomocą farb olejnych tak aby był matowy i nieodbijała światła.
Na pierwszym planie można zobaczyć mało barwną postac. Jest to kobieta trzymająca parasolke w dłoni. Drugi plan czyli w tym przypadku tło nie zuca się w oczy, więc wzrok przyciąga postać. Wydaje mi sie że ten obraz przedstawia pania, ktura jest na kolorowej łące, pod czas pory deszczowej.
Jak już wyzej pisałam postać nie jest bardzo barwna, ubrana jest w sukienke, a trzymana w reku parasolka jest zielona.Kobieta ma czarne włosy i jasną karnacje. Sukienka ma kolor kremowy.
Artysta malując ten obraz użył tylko 4 kolorów, lecz w wielu odcieniach. Kolory sa matowe, a barwy chłodne.
Nastrój panujący na obrazie to smutek i zamyślenie
Bardzo podoba mi sie ten obraz poniewaz jest bardzo ciekawy, a przedstawiona na nim współczesna kobieta jest przedstawiona z szacunkiem. Chciałabym żeby teraz mężczyźni tak traktowali kobiety.


DASZ NAJ ?!
62 3 62