Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-05T13:17:58+02:00
A jakie pytania?
No ale cóż muszę sobie poradzic bez tego.

Moim zdaniem lektura pt"Syzyfowe Prace" zaiteresuje napewno nie jedna młoda osobe. W tym dziele Stefan Żeromski pokazuje w jakiej trudnej sytuacji znajdowala się młodzież, była ona pod presją. Ale najfajniejsze jest to, że ta młodzież, próbowała z tym choc poniekad walczyc. Wiadomo, ze nie mogła się posunąc do wielkich czynów, które byłyby haniebne, ale w jakiś sposób próbowała pokonąc ta germanizację. W tej lekturze pewnie nie jedno mogłyby zainteresowac psoty niektórych oczywiscie bohaterów. Na przykład impreza zorganizowana przez dwóch braci. Czy komiczna sytuacja z bronią, kiedy to bracia uciekli a zostali zlapani Andrzej i Marcin, który to powiedział ze strzelal lecz bez prochu. Ciekawe jest równiez, to , że jest pokazana klasa, w której znajduja sie wazniacy, kujono, prymusi i osoby z tak zwanymi mniejszymi zdolnosciami, czyli po prostu leniuchy. Dlatego tez mysle, że ta lektura powinna zaiteresowac, kazdą młodą osobe. Ja osobiście polecam tą lekture i zachecam do przeczytania ją w cichym zakątku swego domu z kubkiem ciepłej herbaty.SAMA PISAŁAM. LICZE NA NAJ. ;)))


POZDRAWIAM! ;]
  • Użytkownik Zadane
2010-04-05T13:20:52+02:00
Moim zdaniem książka "syzyfowe prace" autorstwa S.Żeromskiego jest zachęcająca ksiązką do zainteresowania młodego czytelnika poniewaz przybliża ona nam dzieje Polski w czasie okupacji,zachowania Niemców wobac nas polaków. Ich okrutne tortury i zakazy są nie do zniesienia czytając o tym łza nam leci z oka a co byśmy zrobili w ich miejscu?czytając dalej i dalej dowiadujemy się o jeszcze straszniejszych torturach ale w pewnym momencie znajduja sie tacy którzy sie temu przeciwstawiają.Podziwiamy ich dziś za to bo kto miał odwagę do tego czynu,sprzeciwu jest prawdziwym patriotom,przecież gdyby ich przyłapano groziło by im to kozom lub otrzymaniem "wilczego biletu".Oni jednak nie zwracali na to uwagi tworzyli potajemne stowarzyszenia przykład "na Górce u Gontalii" w swych pokojach posiadali zakazane książki nie patrząc na to że te osoby co ich szpiegowały i sprawdzały pokoje znajdą je.

Z pewnością podziw i czyny jakie wykonywali bohaterzy przyciągneło nie jednego zainteresowanego młodego człowieka.LiCZE NA NAJ