Wyobraź sobie, że dzięki wehikułowi czasu zostałeś przeniesiony do pałacu króla Hammurabiego. Król wraz ze swoimi doradcami właśnie zastanawiał się nad wprowadzeniem zmian w ustroju państwa i w treści słynnego kodeksu. Nie wahaj się i przedstaw swoje stanowisko będące pochwałą demokracji i zasady równości wobec prawa. Twoje wystąpienie nie może zawierać więcej niż 15 zdań.

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-05T15:44:04+02:00
Szanowny Królu Hammurabi!
Wiem, że moje zdanie zapewne niewiele dla Ciebie znaczy, jednakże pragnę dać Ci do zrozumienia, że kodeks, który wprowadziłeś w swoim kraju chwali zasady równości i sprawiedliwości. Uważam, że są to najważniejsze wartości obowiązujące na świecie. Dzięki tym, czasem okrutnym zasadom , nauczyłeś ludzi, że należy się wzajemnie szanować i żyć z sobą w zgodzie. Każdy obywatel Twojego kraju zna już przepisy obowiązujące w kodeksie. Obawiam się, że zmiany które chcesz wprowadzić mogłyby zrobić trochę zamieszania, choć zapewne bardzo dobrze je przemyślałeś. Szanowny władco, pamiętaj, że lud musi czuć się traktowany sprawiedliwie. Kodeks daje im takie poczucie, dlatego bardzo proszę nie wprowadzaj tam zmian. Przepraszam, że ośmieliłem się wyrazić swoje zdanie, jednakże chciałem, abyś wiedział, co myślę na ten temat.

Może coś się przyda :)
2 5 2
2010-04-05T15:45:47+02:00
Radził bym ci wprowadzić demokracje. ludzie nie będą się buntować. Łatwiej ci będzie uspokoić kraj i powołać urzędników.
2 3 2