Odpowiedzi

2010-04-05T16:29:43+02:00
Świat zwierząt:

Każde zwierzę ma naturalny instynk. W swoich genach mają zapisane przed czym mają uciekać, czego bronić o co się troszczyć. Walczą o przetrwanie. Mija pokolenie po pokoleniu i prawie nic się u nich nie zmienia. Każdy gatunek ma swoje własne miejsce w świecie, w którym zostaje i żyje aż do końca swych dni.

Świat ludzi:

Człowiek podejmuje świadome decyzje. Troska o innych wynika z jego uczuć. Obrona z taktyki, umiejętności planowania. Możemy zmieniać swoje życie, przemieszczać się w dowolnym kierunku, rozwijać się. Nie mamy wielkich ograniczeń wręcz sami sobie je stawiamy.

Podobieństwa zwierząt do człowieka:

Zarówno zwierzę jak i człowiek musi jeść i pić aby przeżyć. Ważne jest też założenie rodziny, aby gatunek mógł przetrwać. Cechuje nas wszystkich to, że walczymy o swoje terytorium, prawa. Człwiek bardziej świadomie, zwierze mniej.

Różnice między zwierzątkiem, a człowiekiem:

Tak jak już pisałam człowiek podejmuje świadomie decyzje, zwierze tego nie potrafi. Mamy określone cele natomias zwierzta żyją tak jak przygotowała im warunki natura.

Własne poglądy:

Według mnie zwierzęta to piękno. Nie ma nic lepszego niż wpatrywanie się w ich pracę, pracę w której nie ma zawiści, zorganizowanie. Człowiek mógłby wiele zdziałać biorąc przykład np. z takich małych stworzonek jak mrówki. Choć zwierzęta nie mają tak rozwiniętego rozumu często okazują się mądrzejsze od nas, ale nie potrafimy się do tego przyznać.

Pozdrawiam i proszę o naj ;)
1 5 1