Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-05T16:19:16+02:00
Stany Zjednoczone
W USA przed Świętami odbywają się zbiórki żywności i ubrań. Wierzono, że jajko ugotowane w Wielki Piątek a zjedzone w Wielką Niedzielę przyniesie domownikom szczęście. Natomiast świąteczne jajko przechowywane przez sto lat zamieni się w diament.

Sądzono, że w Wielki Piątek można siać różne rośliny i warzywa, bo jest to pomyślny dzień dla ogrodników, natomiast tego dnia nie wolno prać – bo może to przynieść nagłą śmierć w rodzinie. Wśród dzieci popularnym zwyczajem jest szukanie skarbów – są to ugotowane na twardo lub czekoladowe jajka, ukryte w domu lub w ogrodzie. Natomiast w poniedziałek odbywają się zawody w toczeniu jajek (dziś najczęściej czekoladowych).

Skandynawia

Śniadanie Wielkanocne jest w Skandynawii całkiem inne niż u nas. Tam głównymi daniami są: łosoś w soli, omlet z krewetkami i śledź marynowany. Do tego można zjeść bułeczki z ciasta francuskiego.

Austria

Na świątecznym stole pojawiają się naleśniki. Do tego podawana jest sałatka z wędliny i warzyw podana z drobnymi ciasteczkami anyżowymi, bułeczki drożdżowe, a także delikatna legumina ryżowa z sosem truskawkowym. Deser świąteczny - wytrawny krem serowy i powidła śliwkowe przyprawione rumem, skórką pomarańczową i posiekanymi migdałami.

5 3 5
2010-04-05T16:32:00+02:00
Święta wielkanocne w krajach anglojęzycznych wyglądają zupełnie inaczej niż u nas . :

W Stanach Zjednoczonych od razu przed świętami organizuje się zbiórki żywności , ubrań i innych potrzebnych rzeczy dla potrzebujących . Jest taki zwyczaj w którym chowa się jajka pomalowane , czekoladowe lub przeróżne w ogrodzie , lub w domu a milusińscy wraz z dorosłymi ich poszukują.

w Anglii : święta zaczynają się od piątku , a kończą się w poniedziałek . W Wielki Piątek są wypiekane specjalne bułeczki z rodzynkami.W sobotę niektórzy idą do kościoła , jest jednak normalnym dni.Poniedziałek nazywany jest Bank Holiday i nie ma lanego poniedziałku tak jak u nas ludzie normalnie chodzą na zakupy i jest wolny dzień od pracy .

w Australii :
Święta wielkanocne są tam bardziej czasem wolnym od pracy niż świętem religijnym . Lany poniedziałek jest tam w ogóle nie znany .Lecz pojawiają się symbole wielkanocne , odbywa się śniadanie z smakołykami .
3 3 3