Odpowiedzi

2010-04-05T16:32:16+02:00
Dla mnie święta wielkanocne są bardzo ważne gdyż spotykamy się z rodziną przy wspólnym stole, jemy razem poświęcony koszyczek na śniadanie i wiele innych rzeczy. Następnego dnia bądź w ten sam odwiedzamy dalszą rodzine (ciocie, wujka, kuzynów). Nie dostajemy prezentów tak jak w Boże Narodzenie ale czekoladowe jajeczka też się liczą. xdd
4 4 4
2010-04-05T16:37:55+02:00
Święta Wielkanocne to najważniejsze w życiu katolika wydarzenie w całym roku liturgicznym. Poprzedzone jest długim oczekiwaniem i gorliwą modlitwą podczas której przygotowujemy swoje serca na przyjście zbawiciela. Czas ten to okres Wielkiego Postu. Ludzie słuchając słowa Bożego utwierdzają się w przekonaniu, że Bóg nas i kocha i chce abyśmy odwrócili się od grzechu i wrócili na właściwą ścieżke.Odpuszcza nam grzechy, daje kolejną szanse. Dużo katolików podczas wielkiego postu stawia sobie postanowienia, wyrzeczenia.
Same święta Wielkiejnocy to przeżywane co roku Triduum Paschalne. Wielki Czwartek czyli pamiątka ustanowienia Eucharystii przez Chrystusa. Adoracja w Ciemnicy czyli czas w którym Pan Jezus ponad 2000 lat temu przbywał w więzieniu. Wtedy już indywidualnie modlimy się.Wielki Piątek adoracja Krzyża a następnie grobu w którym znajduje się umarły Jezus. Wielka Sobota czyli Wigilia Paschalna, długa msza przygotowująca nas na zmartwychwstanie Jezysa. Wkońcu Wielkanoc ponownie przyjście Zbawiciela msza Rezurekcyjna, procesja.
Każdy Katolik przezywa te święta na swój sposób. Spowiedz czyli odpuszczenie grzechów przez Boga podnosi nas na duchu i pozwala zacząć "od nowa" życie chrześcijanina. Tow ogromna szansa. Modlitwa w tym okresie jest szczególnie ważna zbliża nas do Chrystusa. Nasza obecność podczas wszystkich obrzędów odbywanych w kościele pokazuje nam jak wiele Jezus zniósł abym ja dziś mógł być tu gdzie jestem. Dla mnie święta Wielkiejnocy to czas chwilowego zatrzymania i spojrzenia na własne nie zawsze idealne życie. Czas zmian, może poprawy tego co złe.
Mam nadzieje że pomogłam jeśli za długie skróć troszke i będzie ekstra:)
6 4 6