1.ZASADY OGÓLNE
*Wybierz jeden <dowolny który chcesz> temat pracy. Zastanów się który z nich będzie ci najłatwiej opracowac
*Zbierając wiadomości mozesz korzystac z podręcznika lub innych książek lub czasopism < internetu ( UWAGA!!!! NIE PRZEPISÓJ GOTOWYCH PRAC PLS TO JEST PLAGIAT A MOJA PANI SPRAWDZA TO W NECIE I JEST PAŁA)
2.PROPOZYCJE TEMATÓW:
*OPISZ DWIE DOWOLNE PRZYPOWIEŚCI BIBLIJNE I OPOWIEDZ O NICH KRÓTKO
*NAPISZ"DEKALOG"CZŁOWIEKA NAWRÓCONEGO ( CZYLI DLACZEGO I W JAKICH OKOLICZNOŚCIACH , PO CO CZŁOWIEK PODEJMUJE PRÓBĘ POWROTU DO BOGA) I OPISZ KRÓTKO
*ŚWIĘTA WIELKANOCNE : JAK DOBRZE JE PRZEZYC? CO ZROBIC BY NIE BYŁY ONE TYLKO SMAKOWANIEM BIAŁEJ KIEŁBASY,MAZURKA I JAJKA??


MINIMUM 15 ZDAŃ MAXIMUM25 ZDAŃ

Z GÓRY DZIĘKUJĘ
Wera007

1

Odpowiedzi

2010-04-05T19:11:47+02:00
Przypowiesc o synu marnotrawnym:
W tej przypowiesci Bog ukazuje nam obraz czlowieka bladzocego, ktory popelnia bardzo wielki błąd opuszczajac rodzine. Zabieza swoj majatek i rusza w swiat. Nie dostrzega tego co sie wokol niego dzzieje i ze powoli" bankrutuje". dopiero gdy skonczyly mu sie pieniadze to uswiadamia sobie jaki byl glupi. postanawia wrocic, a w drodze powrotnej zastanawia sie jak postapi wobec niego jego ojciec. uklada nawet sobi przeprosiny. kiedy dociera na miejsce wybiega do niego tata i zaczyna go calowac. nie spodziewal sie on takiej reakcji przez ojca. przeciwnie, bal sie ze ojciec go wygoni. a jednak . karze mu zostac i daje mu pierscien rodzinny i kaze wyprawic wielka uczte. jego brat bardzo byl zdenerwowany tym wydarzeniem . powoli zaczyna godzic sie z tym. wszyscy sie ciesza z powrotu syna marnotrawnego.

przypowiesc o 100 barankach:
W tej przypowiesci Bog ukazuje nam swoja milosc do grzesznikow. pasterz mial 100 owiec. pewnego dnia zagubila mu sie jedna. postanowil on zostawic pozostale 99 i isc szukac tej jednej. wiele osob mu sie dziwilo dlaczego zostawil cale stado a on rzekl ze lepiej jest zostawic wszystki owce i isc szukac tej jednej gdyz wiadowo ze nie uciekna one i nie pobladza tak jak ta jedna a isc szukac tej jednej. mowi dalej: tak samo ojciec wasz niebieski bardziej cieszy sie z jednego nawroconego grzesznika , niz z 99 wierzacych o ktorych jest pewien ze go nie opuszcza.