Piszę rozprawkę. Temat brzmi: Jaką rolę odgrywa muzyka w życiu człowieka ? Mam się posłużyć przykładami z literatury i historii. Co do historii mam już kilka pomysłów, odnośnie literatury żadnego - proszę o pomoc, jak mogę to uargumentować przykładami z literatury ?

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-05T17:39:16+02:00
Muzyka w życiu człowieka odgrywa dużą rolę. Muzyką inspirowali się też artyści. Była i jest ona inspiracją różnych sztuk. Przy niej możemy się zrelaksować i potańczyć.
Dla nas przyjemnością jest, gdy po ciężkim dniu możemy sobie posłuchać muzyki. Jest bardzo dużo radzajów muzyki: Pop, muzyka relaksacyjna, rokowa, hip hop, itp. Każdy fascynuje się innym rodzajem. Bez muzyki życie byłoby nieciekawe.Słuchając muzyki, można pobudzić swoją wyobraźnię. Działa kojąco. Jest bardzo dużo piosenkarek, piosenkarzy, zajmujących sie zawodowo piosenkarstwem. Muzyka to dobra recepta na smutki. Motyw muzyczny pojawia się w "Panu Tadeuszu" w XII księdze, przy okazji koncertu Jankiela. Zostaje on tam poproszony o zagranie na instrumencie muzycznym - cymbałach. W "Fortepianie Chopina" również znajduje się motyw muzyczny. W wierszu "Deszcz jesienny" także znajduje się pewna melodyjność. W "Ech, muzyka" podmiot liryczny twierdzi, że muzyka działa na wyobraźnię. Dużo by wymieniać, ale w literaturze jest naprawdę wiele, wiele motywów muzycznych. Muzyka łagodzi obyczaje.
6 2 6