Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-05T19:13:56+02:00
Karina
Muszę każdego dnia prawie godzinę jechać do mojej szkoły. Czytam w drodze, nawet kiedy nie mam miejsca, więc na stojąco. Kiedyś przegapiłem ostatnią stację, ponieważ książka była tak trzymająca w napięciu. Do czytania potrzebuję tylko czasu i samotności. Nie mogę się dobrze skoncentrować, kiedy wszyscy wokół mnie rozmawiają. Kiedy czytam, mogę też słuchać muzyki. Jednak w drodze nic mi nie przeszkadza. Wypożyczam książki z biblioteki, przede wszystkim w ferie jestem tam często. Czytam książki wszędzie: w wannie, w fotelu, czy w łóżku przed zaśnięciem. Czytam najchętniej kryminały i powieści, częściej książki z listy bestsellerów. Od czasu czytam "Similariona" J. R. Tolkiena, autora książki "Władca Pierścieni". Czasami oglądam ekranizacje książek, ale książki uważam za lepsze. Można je zawsze ze sobą wziąć i frajda przy czytaniu trwa dłużej niż przy filmie. Można sobie dużo wyobrazić, czasami dużo więcej przy w filmie.

Stephan
Jestem prawdziwym fanem komiksów, każdego dnia czytam przynajmniej jeden komiks, czasami jeszcze przed wstaniem. Jestem też kolekcjonerem komiksów: Kiedy widzę w kiosku nowy komiks, nie mogę się powściągnąć i muszę go kupić. Wydaję na to całe moje kieszonkowe. Lubię te zeszyty i chcę je mieć na własność. Czytam, od kiedy mam 6 lat. Rozpocząłem serią "Spidermana", potem w przeciągu roku przeczytałem wszystkie serie superbohaterów "Batmana", "Supermana" i "Kapitana Ameryki". Lubię komiksy, ponieważ nie muszę się tak na tym koncentrować. Nudzi mi się, kiedy długo czytam książkę. W komiksie widzisz co się dzieje. Większość akcji dzieje się na raz, wszystko przebiega szybciej niż w książkach. Komiksy zawsze mają trzymającą w napięciu historię i można je często bez końca czytać. Czasami jestem w stresie podczas nauki, albo zmęczony. Wtedy szybko sięgam do mojej szafy z komiksami i czytam. Czytanie komiksów jest dla mnie łatwym odprężeniem. Do czytania potrzebuję przytulnego miejsca, czegoś do picia i naturalnie czegoś do jedzenia. Przy czytaniu leżę najczęściej w łóżku. Chętnie słucham cichej muzyki, kiedy czytam. W lecie czytam najchętniej w parku. Tutaj można leżeć na łące i zaczytywać się.

Ruth
Całe życie chętnie czytam. Rozpoczynając od tego, że mój tata czytał mi przed zaśnięciem. Później sam czytałem książki. W domu mamy bardzo wiele książek, czasami dostaję je też w prezencie od moich przyjaciół, czy od rodziny. Moi rodzice kupią mi czasem książkę, kiedy ich o to proszę. Czytam chętnie powieści historyczne, czy książki przygodowe, czasem też historie o miłości. Lubię przede wszystkim grube książki, ale muszą one trzymać w napięciu. Kiedy czytam, czuję się jak w innym świecie. Przedostaję się w głąb książki. To się zdarza kiedy jest sylwetka starszych lub chłopaka. Przy czytaniu mogę fantazjować i wyobrażać sobie nowe rzeczy. Można też o tym z innymi pogadać i podyskutować. Nie lubię leżeć przy czytaniu, siedzę na krześle przy moim biurku lub w fotelu - tam mogę się najlepiej skupić. Latem siedzę chętnie na balkonie. Do czytania potrzebuję wyłącznie spokojnego miejsca i dobrej książki. I naturalnie czegoś małego do jedzenia jak marchewki czy jogurt, albo cukierki.

liczę na naj:)