Witam... potrzebuję lekturę, która zawiera motyw buntu... na prezentacje z polskiego wybrałem jak dotąd Treny Kochanowskiego i Antygone Sofoklesa... chodzi mi by książka nie była "gruba"... max 100 stron... nie chce mi sie czytac ;p Mozecie coś polecić trafnego? niekoniecznie musi to być lektura :)

2

Odpowiedzi

2010-04-05T18:36:28+02:00
Ja bym wybrała "stary człowiek i może"
jest ona krutka i fajna dobrze się ją czyta ;)
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-05T18:45:51+02:00
Motyw buntu można znaleźć w książce Leona Kruczkowskiego, pt.: "Niemcy", chodzi mi tutaj szczególnie o prof. Sonnenbrucha, który odcinając się od rzeczywistości, buntuje się wobec ogólnie przyjętym normom nazistowskim i sytuacji panującej na świecie podczas II wojny światowej.

Idealny obraz buntu przedstawiony jest w powieści Aleksandra Kamińskiego pt.: "Kamienie na szaniec", ale jest ona dość długa, więcej niż 100 stron. ;-) Ale wydaje mi się, że wystarczy przeczytać z 80 str, by dowiedzieć się, co tak książka opowiada. Bohaterzy (Zośka, Rudy i Alek) buntują się przeciwko okupacji hitlerowskiej w Polsce. Walczą z nazistami w otwarty sposób, pokazując im, że Polacy są i potrafią stoczyć bitwę o niepodległość kraju.