Odpowiedzi

2010-04-05T19:38:25+02:00
Stół powinien być nakryty białym obrusem udekorowanym bukszpanem. Obok zastawy na stole winna znaleźć się okolicznościowa dekoracja: baranek wielkanocny z czerwoną chorągiewką, na której widnieje złoty krzyżyk. Baranek ma być na "łące" z rzeżuchy lub z młodych pędów owsa. We flakonie, najlepiej z ceramiki ludowej, powinny być ułożone bazie ze srebrnymi kotkami i pierwsze wiosenne kwiaty oraz gałązki zieleni. Na stole ma też być koszyczek lub talerz z pisankami. Wszystkie pobłogosławione pokarmy wykłada się na półmiski czy talerze tak, aby był do nich łatwy dostęp. Na stół podaje się także nie poświęcone pokarmy, które zostały przygotowane do spożycia, np. różne sałatki, napoje, owce itd. Na osobnym talerzu powinny być jajka pokrojone na ćwiartki oraz posypane solą i pieprzem. Uczestnicy śniadania dzielą się nimi, składając sobie życzenia. Gospodarz domu powinien złożyć życzenia wszystkim, niezależnie od składanych indywidualnie.

dasz naj.?
13 4 13
2010-04-05T19:42:37+02:00
Wielkanoc to bardzo ważne święto religijne, podczas którego nie może zabraknąć obficie zastawionego stołu. Najwazniejszym elementem są jajka będące symbolem nowego życia. Do tego babka czekoladowa i koniecznie mazurek, makowiec. Pyszny żurek mojej mamy. Na stole nie moim świątecznym stole nie zabrakło również ćwikły i chrzanu. Mama na środku postawiła śliczne tulipany w wazonie razem z poświęconą w środe Popielcową palemką a obok położyła malowane przeze mnie pisanki. W koszyczku stał świeży chleb obok masło i różne rodzaje szynki.
2 3 2
2010-04-05T19:43:25+02:00
Mój stół był nakryty białym obrusem , udeukorowany bukszpanem. Na środku stołu był wazon z kolorymi, wiosennymi kwiatami oraz baziami. Były też tekorację baranek z masła, kolorowe pisanki robione właśnoręcznie. Na stole były kolorowe talerze z ozdobnymi chusteczkami wielkanocnymi. Na moim stole były również pokarmy poświęćone,napoje, owoce.

2 3 2