Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-05T20:38:22+02:00
1. Chowanie jajek: Przed świętami opowiada się dzieciom wiele historii o króliczkach wielkanocnych. On nosi jajka w koszyczku na plecach i przynosi je do domu. Rodzice chowają jajka wielkanocne i małe prezenty w domu i w ogrodzie. W niedzielę wielkanocną przed śniadaniem, dzieci szukają jaj wielkanocnych. Ten obyczaj jest w Niemczech od ponad 300 lat. Później dzieci bawią się w stukanie się jajkami. Dziecko uderza swoim jajkiem w jajko kogoś innego, aż jest ono pęknięte. Zwycięzca dostaje jeszcze jedno jajko. Dzieci dostają też inne prezenty, które przyniesie zając: słodycze, zabawkę, czy ubranie.

2. Świąteczne strojenie: Przed świętami wielu uczniów przygotowuje wystrój świąteczny. Malują oni razem piękne jajka, wycinają zajączki wielkanocne, czy kleją świąteczne czarki czy kosze. Dzieci z rodzin katolickich idą później z koszykami na święconkę do kościoła. Przede wszystkim jednak dzieci majsterkują świąteczne gniazdka z papieru, czy z kartonu. Dzieci kładą później gniazdo w ogrodzie czy w domu i cieszą się, kiedy zając wielkanocny włoży im do gniazda prezenty.

3. Targi świąteczne: Targi odbywają się w weekend przed świętami. Jest wiele stanowisk targowych, gdzie wystawca sprzedaje swoje świąteczne oferty, na przykład piękną biżuterię świąteczną, własnoręcznie pomalowane jajka, zające, czy baranki z ciasta. Na targi przychodzi wiele gości, ponieważ można tam podziwiać wiele atrakcji i często też artystów przy malowaniu jajek.

4. Wielkanocny ogień: W wielu miejscowościach w Niemczech dzieci zbierają przed świętami drewno na ognisko wielkanocne. Dzieci chodzą od domu do domu i recytują wiersze czy śpiewają piosenki. Otrzymują za to drewno do świątecznego ogniska. Potem noszą drewno na pagórek. W sobotę czy w niedzielę wielkanocną wieczorem odpala się drewno. Świątecznym ogniskiem chcą ludzie odpędzić zimowego ducha i natychmiast powitać wiosnę. Wiele dzieci bierze ze sobą kiełbaski i grillują przy ognisku - to sprawia wiele radości! Ta stara tradycja jest jeszcze w wielu miejscowościach w Niemczech żywa.

5. Bieg świąteczny kół: W północnych Niemczech jest w mieście Lügde (pomiędzy Hannoverem a Paderborn) piękny obyczaj. Nazywa się "bieg świąteczny kół". W niedzielę wielkanocną buduje się na świątecznej górze 6 dużych drewnianych kół, tak dużych jak ludzie. Potem wpycha się między koła dużo słomy. Ta praca trwa do wieczora. Potem podpala się koła i przetacza się wzdłuż góry - fajnie to wygląda. Ten obyczaj jest od ponad 2000 lat. Koła były wtedy symbolem słońca. Każdego roku wiele gości i turystów przyjeżdża do Lügde, później chcą obejrzeć "bieg świąteczny kół".

czasochłonne, ale liczę na naj:)
2010-04-05T21:28:24+02:00
Zadanie 3 targi świąteczne ..

Weihnachtsmarkt: Messe findet am Wochenende vor Weihnachten. Es gibt eine Reihe von Messeständen, in denen ein Emittent verkauft seine Weihnachts-Angebot, zum Beispiel einen schönen Urlaub Schmuck, Hand Eier, Hasen gemalt, und Lämmer aus dem Teig. Auf der Messe kommt zu vielen Meinungen, weil man sofort können Sie die vielen Sehenswürdigkeiten und die Künstler oft auf Eier zu malen.