Odpowiedzi

2010-04-05T20:11:57+02:00
Aurelia Jedwabińska to główna bohaterka powieści Małgorzaty Musierowicz pt. "Opium w rosole". 6 letnia jedynaczka, córka Eugeniusza i Ewy-nauczycielki matematyki w pobliskim liceum. Mieszkała z rodzicami w Poznaniu na osiedlu Norwida.
Dziewczynka była bardzo szczupła, wręcz chuda. Miała czarne, duże i przenikliwe oczka oraz wąskie, szerokie usta. Jej krótkie, czarne włosy gdy tylko zdejmowała swój berecik szokowały nieładem. Charakterystyczną częścią jej garderoby był też drogi, skórzany kożuszek lub beżowe palto (w zależności od pogody). Na nóżki zawsze wkładała botki na plastikowej podeszwie.
Aurelia spragniona ciepłych uczuć i bliskości, których to oszczędzała jej matka, urządzała wyprawy po Jeżycach przedstawiając się jako Genowefa i wpraszając się na "obiadki" do mieszkańców kamienicy przy ul. Roosevelta. Wykazywała się przy tym dużą śmiałością, zjednywała sobie niemalże każdego z lokatorów. Mimo swojej trudnej sytuacji w domu zawsze była pogodna i otwarta. Rozbawiała swoich gospodarzy parodiując inne osoby lub recytując zabawne wierszyki. Chociaż mała urzeka swoim wewnętrznym blaskiem może także zirytować. Dziewczynka nie potrafi dotrzymywać sekretów, jest dosyć ruchliwa, wpada na szalone pomysły, które nie wszystkim się podobają (np. dotknięcie łysiny dyrygenta podczas wyprawy do opery), próbuje też za wszelką cenę zeswatać Gabrysię Borejko z Piotrem Ogorzałką.
Aurelia Jedwabińska jest zdecydowanie postacią pozytywną. Myślę, że każdy z nas nie zaznawszy miłości w domu rodzinnym szukałby jej w innych miejscach, ponieważ to właśnie miłość nadaje sens naszemu życiu.Dasz naj? pliss ; )
29 4 29
Dziekuje
Bardzo mi pomogłes :)