Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-04-05T20:27:38+02:00
Witam ! :)
„Wiara jest osobowym przylgnięciem człowieka do Boga: równocześnie i w sposób nierozdzielny jest ona dobrowolnym uznaniem całej prawdy, którą Bóg objawił”. Nie można wierzyć w Jezusa Chrystusa nie mając udziału w życiu religijnym. Wiara powinna stać się „motorem” naszego życia. Gdyby wszyscy przestrzegali chociaż części przykazań bożych, prawd wiary, to być może na świecie nie byłoby tyle zła, nienawiści i zbrodni. Często mówimy, że wiara czyni cuda, a nadzieja jest jej umocnieniem.
Każdy chrześcijanin podejmuje wówczas jakieś postanowienie i stara się je wypełnić. Nie urządza się w tym czasie hucznych zabaw. Każdy stara się zachować wszystkie ograniczenia. W ten sposób chrześcijanie czekają, aż do Świąt Wielkiej Nocy.
Napisałem to z ksiązki od Religii :)
POZDrawiam :)
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-05T21:37:16+02:00
Wiara w życiu każdego chrześcijan powinna być bardzo ważna, lub jest ważna .Wiara nadaję nam siły , pomaga nam , umacnia nasze umysły i napełnia nasze serce miłością do całego świata i Jezusa . Jezus również jest zawsze przy nas , umacnia nas i dawał nam dobry przykład do naśladowania w jego życiu które zostało zapisane w ewangelii .Wiara spełnia rolę w życiu chrześcijan jako prawie całe ich życie . Dzięki niej o wiele lepiej toczy się nasz los , nasze życie , wydarzenia w nim . Po prostu jest dla nas czymś bardzo ważnym , jedną z najważniejszych kawałków naszego życia .