Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-04-06T12:06:51+02:00
Skrawek papieru, na nim czyjś wizerunek, zabezpieczenie przed kopiowaniem i określona ilość liczb – pieniądz rządzący światem. Czy ma duże znaczenie w życiu człowieka? Jak bardzo jest mu niezbędny? Czy ustala hierarchię wartości?

Nikt nie zaprzeczy, że bez nich tak naprawdę niewiele jesteśmy w stanie zdziałać. Nie otrzymamy niezbędnych produktów żywnościowych, zabraknie nam ciepłego obuwia i ubrania na słotne dni. Nie opłacimy należności za zużyty prąd, gaz i inne dobra. Nie wykupimy lekarstw, mających za zadanie przywrócić nam nadwyrężone zdrowie. Z innego punktu widzenia - ich nadmiar popycha człowieka w stronę samolubstwa, zmiany nastawienia do osób mniej usytuowanych, próby wykazania światu, że jesteśmy lepsi, zasługujemy na więcej – trwoniąc naturalne zasoby, nie licząc się z ich ograniczoną ilością.

Wniosek? Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają – jednak, kiedy do życia podchodzi się z rozsądkiem i otwartym sercem, to nie tylko samemu możemy wieść je spokojniejsze i bardziej satysfakcjonujące, ale i drugim będziemy w stanie pomóc dostrzec pozytywne strony świata. Pieniądze mają znaczenie i od nich zależy bardzo wiele – jednak niczym one będą, jeśli sami wykreślimy z pamięci wartość, jaką winien stanowić człowiek, każdy z osobna.