PILNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!napisz wymyślonu mit np.o powstaniu mrówek(to był przykład)PILNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2

Odpowiedzi

2010-04-06T09:57:46+02:00
O powstaniu księżyca.

Na ziemi mieszkał kiedyś chłopiec imieniem Seleniusz. Był to chłopiec wyjątkowo mądrzy i pomysłowy. Miał też niezwykły talent plastyczny i konstruktorski. Pewnego popołudnia zrobił on przedmiot niezwykły, przypominający kształtem kulę, jednak nieregularną. Kula ta zmieniała swoje kształty raz na pewien czas pod wpływem specjalnego pilota. Pomalował ją niezwykłym rodzajem farby, która odbijała światło słoneczne. Bogowie obserwowali chłopca i bardzo podobał im się ten wynalazek. Kiedy Seleniusz opuścił swój warsztat pracy Zeus wysłał Hermesa na ziemię, aby tez wykradł jego dzieło. Hermes zabrał kulę, jednak zapomniał o pilocie. Kiedy po kilku godzinach chłopiec wrócić sprawdzić, czy farba wyschła zauważył brak kuli. Bardzo się zmartwił. Po chwili zauważył, że został mu jeszcze pilot. Nie miał się z kim podzielić tą smutna nowiną, ponieważ był sierotą i nie miał przyjaciół. Bogowie widząc smutek Seleniusza zaprosili go na Olimp. Teraz chłopiec co pewien czas zmienia kształt księżyca i cieszy się, że jego dzieło mogą podziwiać wszyscy ludzie.


XD Trochę namieszane, ale może się przyda:P
2010-04-06T10:26:59+02:00
Mit o powstaniu herbaty.

Herbata powstała kilka wieków temu, a było to tak pewien człowiek imieniem Magali często prowadził różne eksperymenty na napojach. Tworzył on coraz nowsze napoje, z coraz to lepszych składników. Pewnego dnia wybrał się na poszukiwanie nowych części do napoju. Napotkał niespotykane liście drzewa herbacianego. Narwał ich i wrócił do domu. Zaczął kombinowac. Dodawał różne składniki i wywary. Zajęło mu to dośc dużo czasu zanim wynalazł herbatę.