Napisz do Małego Księcia list, w którym przekonasz adresata, że na Ziemi dorośli zasługują na podziw. W uzasadnieniu podaj przykład postaci historycznej lub współczesnej.


Proszę o pomoc to zadanie jest dla mnie bardzo ważne a z polskiego nie jestem za dobra. Wynagrodzę najlepszą odpowiedź a za zadanie dostaniecie 15 punktów. Proszę!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-06T10:25:36+02:00
Drogi Mały Książę miasto, dzien, miech, rok


Piszę do Ciebie ten list, aby powiedzieć Ci, że dorośli na Ziemi zasługują na podziw. Weźmy dla przykłady Jana Pawła II. Był to papież, który zmarł przed 5 - ma laty. Jest on wielkim autorytetem. Każdy w swoim życiu ma kogoś na kim się wzoruje, kogo podziwia. W dzisiejszych czasach wielu młodych ludzi szuka autorytetów wśród piosenkarzy, aktorów czy sportowców, czyli osób popularnych. Jednak dla mnie osobą, którą darzę największym uznaniem jest Jap Paweł II, gdyż to właśnie on uświadomił ludziom, że trzeba patrzeć sercem, jak mówiłeś Książę - najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.
Karol Wojtyła był naszym kochanym rodakiem. Kiedy cierpiał, odchodził do Ojca Niebieskiego miliony ludzi z całego świata było wpatrzonych w jego mękę i cierpienie. Modliło się za niego, płakało. Przypomnijmy sobie dzień, kiedy odszedł nasz kochany papież. Było to traumatyczne przeżycie, którego nikt nie zapomni do końca życia ziemskiego. Papież przebaczył nawet zamachowcowi Ali Agcy, który go planował uśmiercić. Jest to człowiek o złotym sercu. Czyny, jakie popełnił zasługują na wyniesienie go na ołtarze. Można Papieża nazwać z pewnością Wielkim Człowiekiem. Z pewnością wiele osób dziś pluje sobie w garść, że nigdy się nim nie interesowała. A ludzie tak szybko odchodzą. Jak Papież mówił w Wadowicach " Czas ucieka, wieczność czeka". Na koniec z pewnością utkwi w głowie sentencja ks. Jana Twardowskiego. "Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą".
4 5 4