Odpowiedzi

2010-04-07T19:30:28+02:00
Chciałbym zachęcić Cię do przeczytania tej powieści, która opowiada o naszych rówieśnikach. Bohaterowie: Alek, Rudy i Zośka zginęli w walce o ojczyznę niemieckim okupantem. Jednak pamięć o ich bohaterstwie i poświęceniu jest aktualna w XXI w. Istnieje wiele drużyn harcerskich nazwanych ich imieniem, a nawet nakręcono film Pt,, Akcja pod arsenałem’’ . Poprzez ich bohaterską postawę chłopcy na zawsze pozostaną w naszej pamięci.
Na pewno się ze mną zgodzisz, że tylko wybitni ludzie pozostają w pamięci przyszłych pokoleń. Szkoła, do której chodzisz nosi nazwę Jana Pawła II. W ten sposób uczniowie, nauczyciele i rodzice chcieli uczcić pamięć naszego wybitnego papieża, który do samego końca pozostał zwykłym człowiekiem i dlatego był tak lubiany i szanowany. Karol Wojtyła, ale pamięć jego czynów nie gaśnie.
Myślę, że trzeba sobie zasłużyć na chwalebną pamięć po śmierci. Niektóre osoby np. Hitler, Stalin również znane są po śmierci, ale jako mordercy.
W naszej pamięci pozostają również osoby zmarłe z naszej rodziny. Wspominam babcię, wspaniałą kucharkę raz dziadka, z którym chodziłem na ryby. Pamiętam o nich 1 listopada, kiedy zapalam symboliczny znicz na grobie.