Odpowiedzi

  • inek
  • Początkujący
2010-04-06T11:26:28+02:00
Ssak: Delfin - To ssak zamieszkujący w morzu obu półkul. Często przebywają w gromadach od kilku do nawet kilkuset o wyraźnie zaznaczonej hierarchii. Odbywają dalekie wędrówki. Tresuje się je do sztuczek w delfinariach. Zdarza się, że pomagają innym delfinom, rannym lub chorym, a czasami nawet człowiekowi.
Delfiny charakteryzują się wydłużonym pyskiem oraz dzieli się je na oceaniczne oraz słodkowodne. Jest to zależne gdzie mieszkają, w wodach mało zasolonych czy odwrotnie. Delfiny tworzą społeczne organizacje. Ten fenomenalny aspekt ich życia zależny jest od trzech czynników: odżywiania, rozmnażania oraz unikania drapieżników. U wielu gatunków liczba osobników w grupie nie jest stała. Grupy te charakteryzują się płynnością, niektóre delfiny odłączają się od stada i poszukują nowego, zaś inne przyłączają się. Według mnie przytoczone powyżej zdania stanowią argumentację, że delfiny są bardzo ciekawymi ssakami.

Zwierze: Lew - Duży, mięsożerny ssak lądowy z rodziny kotowatych, drugi po tygrysie – co do wielkości – wśród czterech ryczących wielkich kotów. Jeden z najniebezpieczniejszych zwierząt afryki(Lew, Słoń, Nozorożec, Bawół, Lampart). amiec lwa, łatwo rozpoznawalny po grzywie, może ważyć 150-250 kg. Samice są znacznie mniejsze, ważą 110–160 kg (największe 185 kg) i nie posiadają grzywy. Samce zajmują się zdobywaniem i obroną terytorium oraz ochroną stada i zapładnianiem samic. Samice polują i opiekują się lwiątkami.Lwy zamieszkiwały niegdyś Afrykę, Azję i Europę, a jeśli uznać lwy amerykańskie za podgatunek Panthera leo – to również Amerykę Północną i Południową. Współcześnie występują tylko w Afryce, gdzie są narażone na wyginięcie i szczątkowo w Indiach, gdzie ich stan liczebny określony został jako krytyczny.

Myślę, że tyle wystarczy

Pozdrawiam
1 5 1