Opowiadanie: "'Jest człowiekiem pracowity, a jego praca służy innym" ( 3 akapity: wstęp, rozwinięcie i zakończenie ). Chciałabym opisać starażaka lub Jana Pawła II. Jeżeli chesz możesz wybrać inny zawód, lub inną osobę ;-)

2

Odpowiedzi

2010-04-06T11:41:09+02:00
Według mnie człowiekiem pracowitym jak pszczoła jest strażak.
Musi być on do dyspozycji przez całą dobę. Naraża swoje życie, by pomóc innym ludziom. Strażak ratuje życie innych, nie zważa na to że on jest wtedy także w niebezpieczeństwie. Strażacy przechodzą specjalne szkolenia i zazwyczaj poświęcają swój czas wolny na to by być specjalistami. Strażakiem nie jest się tylko podczas dyżuru, le przez dwadzieścia cztery godziny. Jest to bardzo waży zawód. Bez niego wiele domów spłonęło by, a ludzie nie wychodzili by cało z pożarów.
Strażacy na pewno są wielkimi bohaterami, a także są bardzo pracowici niczym pszczoła.

Mam nadzieję, że pomogłam. ; )
1 5 1
2010-04-06T11:41:14+02:00
To co teraz opiszę, zdarzyło się parę dni temu. Chciałabym wam uświadomić,że praca strażaka bardzo służy innym.


Niedawno zapalił się dom pewnej kobiety o imieniu Agnieszka. Nikt nie wiedział z czego się ten pożar wziął. Kobieta siedziała sama w domu. Mąż jej był w pracy.
Około godziny 12 zobaczyła ogień. Nie wiedziała co ma zrobić. Nagle wzięła telefon, wykręciła numer 998. Na szczęście szybko strażaki odebrali. Powiedziała im ulicę na którą muszą się zjawić i przybyli w zaledwie 10 minut.
Zgasili ogień i rozmawiali, a jednocześnie uspokajali Agnieszkę, ponieważ ona bardzo się tego przestraszyła. Zapewnili ją,iż wszystko jest już w porządku, a szkód dużych ogień nie wyrządził.
Tutaj jest przykład,że zawód strażaka jest bardzo pracowity i służy innym, dlatego że uratowali oni kobietę, a była ona bardzo przestraszona tego co się działo.
1 5 1