Odpowiedzi

2010-04-06T11:36:05+02:00
Przydomowa oczyszczalnia ścieków to zespół urządzeń, które neutralizują zanieczyszczenia powstałe w jednym luk kilku budynkach. Zastosowanie oczyszczalni ścieków to przede wszystkim inwestycja w przyszłość i w naturalne środowisko. Przydomowe oczyszczalnie ścieków doskonale nadają się do zastosowania na terenach mieszkalnym - począwszy od pojedynczych gospodarstw, przez przedsiębiorstwa i całe gminy/osiedla.

Oczyszczalnie ścieków, ze względu na sposób działania (oczyszczania) dzielimy na trzy podstawowe kategorie:

Oczyszczalnie mechaniczne - mechaniczne oczyszczenie ścieków z ciał stałych pływających oraz dużych zawiesin organiczno-mineralnych. Proces oczyszczania składa się z kilku etapów, które powodują oczyszczanie ścieków z osadów i zawiesin w 70%.

Chemiczne oczyszczalnie ścieków - zastosowanie środków chemicznych w tego typu oczyszczalniach wspomaga oczyszczalnie mechaniczne. Stosowane są do usuwania materiałów, które nie ulegają rozkładowi biologicznemu.

Biologiczne oczyszczalnie ścieków - usuwanie zanieczyszczeń odbywa się w sposób naturalny. Zanieczyszczenia te są rozkładane za pomocą mikroorganizmów głównie bakterii, które żywią się zanieczyszczeniami.
LICZE NA NAJ ;) POZDRAWIAM
  • Użytkownik Zadane
2010-04-06T11:36:49+02:00
Chemiczne=chlorem
mechaniczne=filtrami
biologiczne=przez zwierzęta