Zad.1Po dwóch równoległych torach, w tym samym kierunku, jadą: pociąg pospieszny z prędkością 60 km/h oraz pociąg podmiejski z prędkością 30km/h. Każdy z nich ma długość 125m. Ile minut pociąg pospieszny będzie wyprzedzał pociąg podmiejski?

zad.2 Z miast A i B wyruszyły jednocześnie 2 samochody, jadąc na przeciw siebie. w chwili mijania pierwszy z nich przebył drogę o 60 km dłuższą niż drugi. pierwszy samochód przyjechał do B po pięciu godzinach, drugiemu podróż do A zajęła 7,5 godziny. Jaka jest odległość między miastami. wskazówka: pierwszy samochód przebywał w ciagu godziny 0,2 drogi, a drugi dwie piętnaste drogi.

zad.3 Odległość między Warszawą,a Poznaniem wynosi 300 km. z Warszawy wyjeżdża do Warszawy pociąg o sredniej prędkości 50km/h. Jednocześnie na jego spotkanie wylatuje z Poznania samolot utrzymujący prędkość 200km/h. Samolot spotkawszy pociąg wraca do Poznania, potem znów leci na spotkanie pociągu, i powtarza to tak długo, aż pociąg osiągnie Poznań. ile km przeleci samolot? Wskazówka: Ile czasu jedzie pociąg do Poznania? Ile km przeleci w tym czasie samolot?

dam naj

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-07T11:34:58+02:00