Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-04-06T12:14:49+02:00
Witam ! :)
Więc tak. Najpierw opiszę Zosię.
Zosia była bohaterką drugoplanową, córka Ewy była. Była takze wychowanka telimeny od dowch lat przebywała w Soplicowie.
Zosia była szczera bezpośrednia i natrualna. Nie miała w sobie zadnej sztuczności i udawania damy ( tak jak to robiła Telimena)
W czasie akcji filmu bohaterka także dorośleje. CZuje sie w pełni polką kocha takze rodzinna Litwę.
Zamierzała byc wzorową zona Tadeusza i gospodynia w Soplicowie. W trakcie uroczystości zaręczynowej nawet Zosia w tańcu okazuje są urodą i wdziękami ;) budziła w ludiach wrazenie
Była wesoła spokojna i cicha.
Teraz Telimena.
Także bohaterka drugoplanowa. Daleka krewna Tadeusza i przyjaciólka sędziego. Wywarła ona wielkie wrazenie na Tadeuszu ( wktorej Taduesz się zakochał ) Pozostali goście nie zwracali na nia w ogóle uwagi. Ma około 30 lat Stara się wychować Zosię na damę , nie na reke jej jest plan małżenstwa Zosi z tadeuszem, poniewaz mlodzieniec bardzoi sie jej podobał.Ostatecznia Telimena wychodzi za mąz za Rejenta, aby ustabilizować swoją sytuację.
To by było na wszystko.
mam nadzieje ze pomogłem :)
Pozdrawiam ! :) i liczę na naj
1 1 1
2010-04-06T12:18:01+02:00
Telimena jest panią, nie panną, czyli była zamężna. Bardzo chciałaby wyjść za mąż, więc najprawdopodobniej jest wdową. Jednak są to tylko przypuszczenia. Telimena kokietuje do mężczyzn, flirtuje z nimi, ponieważ spieszy się z zamążpójściem. Pomimo tego, że osiągnęła wiek średni nadal jest atrakcyjna, elegancka i zadbana. Zachwycona jest modą francuską. Jest doświadczona w życiu, a kokieteria wynika z jej czysto logicznego myślenia. Otóż Telimena wie, że jeśli pozostanie samotna to czeka ją przykra starość na łasce u bliższych lub dalszych krewnych. Potrafi poprowadzić ciekawą rozmowę w towarzystwie lub zająć gości wciągającym opowiadaniem. Nikomu nie robi krzywdy. Natomiast Zosia ma zaledwie czternaście lat. Jednak jak na młodziutką dziewczynę cechuje się dużą ilością zdrowego rozsądku i opanowania. Nie godzi się na zaręczyny w przeddzień wyjazdu Tadeusza do Księstwa Warszawskiego, lecz woli poddać uczucie próbie trwałości. Jest delikatna, skromna i nieśmiała. Zosia jest całkowitym przeciwieństwem Telimeny.
1 1 1