Odpowiedzi

2010-04-06T12:56:51+02:00
Chciałabym opisać przygodę Anny Shirley bohaterkę książki "Ania z Zielonego Wzgórza". Historię o zielonych włosach uważam za najciekawszą w tej książce.
Ania nienawidziła swoich ognisto rudych włosów. Zawsze marzyła o pięknych czarnych lokach takie jak miała jej przyjaciółka Diana. Pewnego dnia, gdy przez Avonley przejeżdżał kupiec postanowiła kupić od niego farbę, by przefarbować włosy na inny kolor. Handlarz obiecywał i przekonywał Marchewkę, by kupiła od niego farbę. Ania uległa oszustowi i szybko pobiegła przefarbować swą czuprynę. Po zakończeniu pracy sięgneła po lustro,by zabaczyć swój nowy wygląd. Była zrospaczona, okazało się że jej włosy są zielone! Szybko pobiegła do swojego pokoju na poddasze i zakryła się kordłą, po to by nikt nie oglądał jej w tej fryzurze. Po pewnym czasie zdenerwowana Maryla przyszła na górę. Ania opierała się opiekunce, która chciała zobaczyć co się stało. Bała się jak zareaguję Maryla, ponieważ nie wiedziała o jej czynach. Gdy zobaczyła ją zdenerwowała się. Marchewka musiała wszystko wytłumaczyć. Opiekunka musiała ściąć włosy Ani. Bohaterka była zrozpaczona. Po tej przygodzie postanowiła, że polubi swoje włosy i będzie nosiła je dumnie.
Moim zdaniem ta historia była najciekawszą z tej książki. Pokazała, że trzeba kochać to co się ma. Gdy mamy jakieś problemy trzeba zwrócić się z nimi do bardziej doświadczonych ludzi.Mam nadzieję, że pomogłam

Sory nie zrobiłam akapitów.