Rozprawka Na temat "Czy warto czytać książki".
Mam prośbę do was....pomożecie mi dokończyć tą rozprawke?

Ja napisałem tylko Teze...chce żeby w waszych rozpawkach została ona użyta.
"Ludzie czytają książki od dawna .Napewno pomogła ona wielu ludziom w zdobywaniu wiedzy.Uważam, że warto czytać książki".

Dlasze części musicie sami zrobić.Wystarczy na karte A4.

Rozprawke macie zrobić według tego planu:
1.Teza-Uważam że warto czytać książki.
2.Argumenty-
-Lektura rozwija naszą wyobraźnię
-Zapamientywanie pisowni trudnych wyrazów
-Pogłębianie wiedzy
-Wzbogacanie zasobu słownictwa
-Uczymy się "życia"
-pożyteczne i przyjemne spędzenie wolnego czasu
3.Potwierdzenie tezy

Jeżeli będzie z neta zgłaszam SPAMY !!! :) Myśle że 65 pkt to dużo:D

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-06T12:52:56+02:00
Ludzie czytają książki od dawna .Napewno pomogła ona wielu ludziom w zdobywaniu wiedzy.Uważam, że warto czytać książki.
Po pierwsze lektura rozwija naszą wyobraźnię, ponieważ czytając książki wyobrażamy sobie świat, którego nie ma. Uczymy się odtwarzać akcję z książki, bardzo dobrze wpływa to na rozwój wyobraźni.
Po drugie czytając słowa w książce, zapamiątujemy je i nie popełniamy błędu przy ich pisaniu. Dzieki czytaniu poprawiamy styl pisania, nie robimy błędów językowych, uczymy się ortografii.
Kolejnym argumentem na potwierdzenie tezy będzie fakt, że dzięki książce pogłębiamy swoją wiedzę. Niezależnie od tego jaki jest to rodzaj książki, coś z niej nabywamy. Z książek od historii uczymy się o naszych przodkach, z książek młodzieżowych uczy nas o życiu współczesnych nastolatków,w książkach dramatycznych, napotykamy różne problemy i uczymy się jak można je rozwiązywać.
Następnym argumentem jest to, że wzbogacamy słownictwo, dzięki książkom poznajemy nowe, często nieznane słowa, znajdujemy wytłumaczenie słów, których nie rozumiemy. Zaczynamy się posługiwać nowymi wyrazami, które pochodzą, np. z innej grupy społecznej. Nie mamy także problemów z wypowiedziami, ponieważ dysponujemy szerokim zasobem słów, które poznaliśmy w książkach.
W niektórych książkach uczymy się jak żyć. Opisywane są sytuacje z życia codziennego, problemy, które uczą nas jak działać w takich sytuacjach. To był kolejny argument potwierzdzający tezę.
Następnym argumentem jest miłe, pożyteczne i przyjemne spędzanie czasu przy czytaniu książek. Jest to czas, w którym możemy się zrelaksować, nauczyć czegoś.
Mam nadzieję, że powyższymi argumentami potwierdziłam tezę, że: "Warto czytać książki". Moim zdaniem warto, bo to się nam opłaca i przyda w dalszym życiu.Mam nadzieję, że rozprawka się podoba..może nie jest idealna, ale brana z głowy.. :D
132 2 132
2010-04-06T13:04:57+02:00
1.Teza-Uważam że warto czytać książki.
2.Argumenty-
-Lektura rozwija naszą wyobraźnię
-Zapamientywanie pisowni trudnych wyrazów
-Pogłębianie wiedzy
-Wzbogacanie zasobu słownictwa
-Uczymy się "życia"
-pożyteczne i przyjemne spędzenie wolnego czasu
3.Potwierdzenie tezy

Teza-Uważam że warto czytać książki.

Rozpocznę od tego, że wielu ludzi czyt ksiżki nie zdając sobie sprawy jak bardzo to im pomaga. Już małe dzieci oglądają z zainteresowaniem książeczki i próbują czytac. Na ten przykład powiem że rodzice często czytają bajki dzieciom przed snem co rozwija ich wyobraźnię. Powołam się na przykład gdy Majka Jeżowska powiedziała " Czytajmy dzieciom 2 razy dziennie codziennie "
Drugim argumentem potwierdzającą moją teze bedzie to, że czytając ksiązki zapamiętujemy pisownię trudnych wyrazów. Przykładem może być wyraz żółty, ten wyraz wiele osób może łatwo zapamietac poprzez powtarzające sie rzeczowniki żółte słonko, żółta cytryna...
Zwrócę uwagę na bardzo ważny fakt. Czytając ksiązki pogłebiamy swoja wiedzę dowiadujac sie jak na przykład powstają statki telefony komórkowe czy inne skomplikowane na pozór urządzenia, co staje się przydatne pod wieloma względami w życiu późniejszym.
Innym dowodem przemawiającym za tym że warto czytać książki jest to iż wzbogacamy zasób słownictwa. Zastępując jesen wyraz innym określeniamy przez co nadajemy naszym opowieścią wieksza barwe. Przykładowo wyraz książka mozna zastąpić dość wieloma łatwymi określeniami: lektura, opowieść, pismo itd.
Nie mogę pominąć jeszcze jednego argumentu. Mianowicie poprzez czytanie UCZYMY SIĘ "życia". Na przezyciach fikcyjnych lub prawdziwych bohaterów uczymy się ich błędów i zapamietujemy ja na bardzo długo to pomaga nam pominąć wiele życiowych rozterek które mogłyby nastąpić. Uczymy sie jak pomóc miłości aby nikogo nie skrzywdzić czy jak nie zawieśc czyjegos zaufania.
Ae to nie wszystko mam jeszcze jeden dowód na to, że mam rację. Otóż odstęując od komputera czy telewizji lub kiedy dotyka nas nuda możemy sięgnąć po ulubioną książke i zagłebić sie w jej opowieściach miło a zarazem pożytecznie spędzając czas.
Wszystki powyżej przytoczone argument potwierdzają , że "Ludzie czytają książki od dawna .Napewno pomogła ona wielu ludziom w zdobywaniu wiedzy.Uważam, że warto czytać książki".
54 2 54