Odpowiedzi

2010-04-06T12:46:46+02:00
Być romantykiem, to znaczy być osobą poszukującą miłości. Często romantykami są osoby wrażliwe i mające poczucie estetyki oraz wszelkiego piękna. Romantycy idealizują sztukę, poszukują "raju na ziemi". W centrum ich świata są geniusz oraz uczucie. Romantycy przedkładają wiarę i intuicję nad rozum. Miłują też fantastykę i tajemniczość, a są przy tym indywidualistami.
Dziś romantyków jest coraz mniej. Czasy zmieniają się, a i ludzie mu ulegają. Kiedyś, każdy zapatrzony w swoją miłość, dziś bogiem młodych ludzi są komputery i koledzy. Romantycy mają głowy pełne pomysłów, uwielbiają czymś zaskakiwać, ciągle są w ruchu. Moje wyobrażenie o romantykach jest dosyć marne i jednostajne; jest nim mężczyzna ubrany w długi płaszcz, patrzący za okno z utęsknieniem z piórem i pergaminem w ręku. Pisze wiersz.
W rzeczywistości romantycy są osobami w ciągłym ruchu, zawsze znajdują sobie zajęcie. Są pełni wiary, nadziei.
Można być też romantykiem nie tylko dla jakiejś osoby- nie tylko człowiekiem, który wiecznie zaskakuje nowymi pomysłami. Myślę, że poeci również są romantykami- może stąd moje wyobrażenie o artyście z kartką w ręku. Ludzie tęskniący za krajem, a nawet Ci, którzy z chęcią przyglądają się swojej ojczyźnie, i nie mają dość. Chcą więcej i więcej. Pragną czuć swój kraj, pragną oddychać jego powietrzem, być jednością.
5 3 5