Odpowiedzi

2010-04-06T13:19:40+02:00
Film pt. ,,Zemsta" jest ekranizacją komedii Aleksandra Fledry. Pierwszy raz film został imitowany w 2002 roku. Mimo iż mineło już sporo czasu od tamtej pory film nadal cieszy sie wielkim powodzeniem.
Reżyserią jak i scenariuszem zajął się znany człowiek filmu Andrzej Wajda. Ma on juz na swoim koncie wiele nagród, a jego filmy należą do klasyki kina. Niesamowitą, przenoszącą w czasy XVIII w, a początku XIX scenografią zajął się Tadeusz Kosarewicz. Wykazał sie on bogatą wyobraźnią gduż elementy znajdujace się w scenografii były urozmaicone i zaskakujące. Kosarewicz zasługuję na duże uznanie gdyz film kręcono w autentycznych wnętrzach, a ich wystrojenie robi pioronujące wrażenie. Twórcą wspaniałych, odpowiadających epoce kostiumów okazała się Krystyna Zachatowicz. Zaś dzięki Waldemarowi Pokromskiemu zawdzięcza się jakże znakomitą charakteryzację. Za efekty muzyczne odpowiedzialny był Wojciech Kilor, który stworzył muzykę tworzącą atmosfere i wzmacniającą napięcie. Warto jeszcze zwrócić uwagę na charakterystyczne dla czasów romantyzmu budownictwo. Zamek, który ukazano w filmie ma dokładnie takie cechy budowy tejże epoki. Obsada filmu jest bardzo profesjonalna oraz zróżnicowana. Główni bohaterowie filu czyli Cześnik Raptusiewicz, Którego zagrał Janusz Gajos oraz Rejent Milczek- Andrzej Seweryn idealnie wczuli się w swoje role. Wkladali w to tyle pracy że odniesione efekty były świetne. Moim zdaniem najlepsza gra popisał się Roman Polański. Odtworzony przez niego Papkin jest tak dobrze zagrany iż mozna byłoby pomysleć, że Polański w innym wcieleniu był właśnie Papkinem. Godne uznania są równiez role Kary(Agata Buzek), Wacława(Rafał Królikowski) oraz Podstoliny (Katarzyna Figura).Bardzo dobrze odegrał swoją rolę także Daniel Olbrychowski- Dyndalski. Wszyscy aktorzy wykazali się brawurowa grę, która była przejmujaca i fascynująca. W filmie ukazane są równiez rózne komizmy. Dzięki nim produkcje ogląda się z większym zainterysowaniem, jest też bardziej ciekawa i efektowna.
Uważam, że twórca ekranizacji ,,Zemsty" Andrzej Wajda godny jest podziwu gdyż sztuka filmowa jaką stworzył jest tak wybitna iż brak słów. Spełnił także oczekiwanie wielu czytelników ,,Zemsty" A.Fledry, którzy z napięciem oczekiwali produkcji filmowej tejże komedii. Widz z zainteresowaniem śledzi żywą akcję i przezycia bohaterów.
3 3 3