Witam, DUŻO NAPISAŁEM ALE JEST PROSTE ZADANIE potrzebuje do godziny 17 (dzisiaj) napisać wypracowanie, oto temat:"napisz list do kolegi z zagranicy w którym zachęcisz go do zwiedzania wybranej miejscowości w Polsce(opisz dokładnie jeden obiekt np muzeum, park itp) jest to wypracowanie na 3/4s trony podaniowej, ma to być na poziomie maksymalnie 3 gimnazjum bo do niej chodzę, jesli ktos to napisze i bedzie odpowiednio dlugie (aby nie za dlugie max 1,5 strony podaniowej), nie będzie skopiowane z internetu i bedzie do 17 to daje najlepsza odpowiedz

1

Odpowiedzi

2010-04-06T13:25:16+02:00
Droga Mileno
Bardzo serdecznie dziękuję za zdjęcia, które przysłałaś mi wraz z poprzednim listem. Są naprawde świetne. Twój aparat wie z której strony sfotografować wieże Eiffla żeby była ukazana jak najlepiej.
W sowim liście chciałbym zachęcić Cię do odwiedzenia miejsca, w którym mieszkam. Wiem, że będzie to trudne ale mam nadzieje, że kiedy opisze Ci moje ulubione miejsce, tu w Nieborowie zmienisz zdanie i w najbliższy weekend będziesz już obok mnie. Otóż znajduje się tu piękny, ogromny pałac otoczony z każdej strony parkiem. Budynek stoi pośrodku. od razu kiedy wchodzisz na teren parku spośród drzew wyłaniają się ogromne drewniane drzwi frontowe. Po bokach, z obu stron stoją ogromne figury wyglądem przypominające drapieżne lwy. Pałac wykonany jest w stylu barokowym, a więc okna na każdym piętrze zdobione są w inny sposób, nad jednymi są półkola, a nad innymi rzeźbione kwiaty. W budynku tym mieszkał niegdyś znany Radziwiłł wraz z rodziną. Zażyczył sobie dookoła pałacu ogromny park. Latem wygląda on prześlicznie. Wszystkie kwiaty kwitną, w powietrzu unosi się zapach kwitnących róż. Podczas spaceru wzdłuż zbiornika wodnego można karmić pływające łabędzie. Wszędzie poustawiane są ławeczki dla spacerowiczów. W najbardziej odległym miejscu parku znajduje się oranżeria z kwiatami. Można tam podziwiać takie rośliny jak np. mandarynki, kaktusy, czy ogromne palmy. Na terenie parku znajduje się jeszcze osobny budynek w którym bardzo często organizowane są różnego rodzaju wystawy. Ostatnio np. można było podziwiać naczynia porcelanowe z innowacyjnymi zdobieniami.
Mam nadzieje, że mój opis przekonał Cię do odwiedzenia mojego ulubionego miejsca. Pamiętaj, żeby koniecznie pozdrowić całą rodzine.
Buziaki
Tomek