Odpowiedzi

2010-04-06T13:33:44+02:00
Zgadzam się z tezą zawarta w temacie, a więc z tym iż świeta to czas spokoju pojednania i miłości rodzinnej.
Pierwszym moim argumentem popierającym teze zawarta w temacie jest fakt, że święta to czas bardzo ciepły, czas, w którym gasna wszelkie spory. Nawt najbardziej zwaśnione rodziny wybaczaja sobie krzywdy i zapominają o tym co było złe. Każdy w okresie świąt i Wielkanocnych i BOżego Narodzenia życzy sobie jak najlepiej.
Drugim moim argumentem jest to, że święta to czas, kiedy każdy parę dni wolnego od pracy i szkoły, dlatego jest czas aby odpocząć w rodzinnym gronie, spokojnie porozmawiać i wyjaśnić sobie wszystkie niejasności związane z konfliktami.
Rozpatrując święta Wielkanocne i Bożo Narodzeniowe warto przedstwaić iz kolejnym argumentem poperajacym moja tezę zawart w temacie w przypadku Świąt Bożego Narodzenia jest obrzęd dzielenia śie opłatkiem. Jest to moment, w którym zapomina się o troskach, złościach, problemach i życzy sie miłych rzeczy na kolejny rok. Obrzęd ten wprowadza wyjątkowy nastrój który wycisza i pozwala wyczuć miłość w rodzinie.
Argumentem dotyczącym świąt Wielkanocnych jest malowanie jajek. Taka błach rzecz a może dac wiele radości nie tylko dzieciom ale i dorosłym. Tradycja ta zrzesza całe rodziny przy jednym stole, pozwala zapominać o konfliktach.
Myślę, że udało mi się przekonać moimi argumentami, iż teza zwarta w temacie, przeze mnie poparta jest słuszna.