Znasz wiele polskich obyczajów. Opisz obyczaj wielkanocny, który twoim zdaniem nigdy nie powinien zaniknąć. Uzasadnij, dlaczego wybrałes ten obyczaj i opisz dwa związane z nim obrzędy.


Tak na około 1 stronę A-5 zgłaszam spamy wybieram naj

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-06T13:28:07+02:00
Uważam iż święta Wielkanocy są bardzo ważne w życiu człowieka.Niektórzy ludzie nie zastanawiają się nad swoim życiem,nie zwracają uwagi na Boga, na to co ich czeka kiedyś.Nie mają na to czasu.Jednak te śwęta są czasem do rozważań,wtedy możemy zastanowić się nad wszystkim,nad swoim istnieniem.
Istnieje wiele obyczajów,obrzędów dotyczących wcześniej wspomnianych świąt jednak jest jeden,który uważam za najważniejszy.Tym obyczajem jest święcenie pokarmów.Właśnie to jest dla mnie najważniejsze i nie powinno nigdy zniknąć.Ważne jest dlatego iż możemy całą rodziną pójść w Wielką Sobotę do kościoła aby poświęcić te pokarmy.Możemy rozważać śmierć Pana Jezusa na krzyżu,i że uczynił to dla nas.Możemy zastanowić się co oznacza ten obrzęd.Jest to przynajmniej dla mnie wewnętrzna refleksja.
Jajko to symbol życia,życia które niektórzy oddają za nas,powinniśmy się nad tym wszystkim głębiej zastanowić i zmienić w sobie to co wymaga zmian.Każdy człowiek ma jakieś słabości ale święta Wielkiejnocy pomogą nam je rozwiązać.
6 4 6