1. Jak myślisz, czy styl epoki przejawia się tylko w dziełach sztuki? Podaj ewentualnie przykłady.
2. Po czym można rozpoznać, że dany przedmiot nie jest produktem masowym? Czy łatwo rozpoznać coś, co jest dziełem artysty projektanta?

1

Odpowiedzi

2010-04-07T17:26:32+02:00
1. Moim zdaniem styl danej epoki nie przejawia się tylko w dziełach sztuki ale także, w zachowaniu ludzi, ich przyzwyczajeniach, w ich prawdach moralnych w jakie wierza. Np. w średniowieczu ludzie liczyli się z Bogiem. Wszystko co robili czynili właśnie dla niego. Jemu oddawali część nie czekujac przy tym na poklask ze strony innych. W dzisiejszych czasach można zauważyć ze dla wiekszości licza się tylko dobra materialne. Niestety, podarzaja do ustalonego sobie celu tylko po to aby poczuli się samemu lepiej.
2. Produkt masowy jest to rzecz ogólnie spotykana, produkowana na duzą skale. Wieć np. jesli dana rzecz, przedmiot nie jest czesto spotykana tylko mozna ją spotkac rzadko to znaczy ze nie jest to przedmiot masowy.
Własnie artyści tworzą rzeczy 'niemaswe'. Ich dzieła nie sa tworzone w jakiś fabrykach na dużą skalę. Jest to przedewszystkim jedna rzecz , raz wyprodukowana.
8 4 8