Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-02T17:10:11+01:00
Cześć Tomku!
Co u Ciebie słychać? Jak minęły Ci wakacje? Mam nadzieje, że dobrze! Ja podczas swoich wybrałem się z rodzicami na wycieczkę do Warszawy. To były wspaniałe 2 dni!
Od razu po naszym przyjeździe na miejsce mama zarządziła, że pierwsze co chce odwiedzić to Łazienki Królewskie. Piękny pałac na wodzie wraz z cudownym parkiem wkoło! Bardzo mi się tam podobało, zrobiłem mnóstwo zdjęć, które dołączam Ci do listu.
Następnym zabytkiem zwiedzonym przez nas po Łazienkach Królewskich był Cmentarz Powązkowski. Czy wiesz, że na tym cmentarzu leżą wielcy politycy i wojskowi, uczeni, pisarze, ludzie teatru, opery i kina, lekarze, adwokaci i przedstawiciele wszystkich innych zawodów?
Późnym popołudniem wybraliśmy się na spacer po Starym Mieście, przy okazji obejrzeliśmy katedrę św. Jana, kościół Panny Marii, barokowy klasztor i kościół Sakramentek.
Drugiego dnia, przed naszym powrotem do domu zajrzeliśmy jeszcze do Zamku Królewskiego. Oprócz tego, że jest to muzeum, pełni także rolę gmachu reprezentacyjnego stolicy i Rzeczypospolitej.
Myślę, że i Ty powinieneś odwiedzić naszą stolice, ponieważ naprawdę warto! Jak widzisz, można obejrzeć tam wiele ciekawych miejsc i dowiedzieć przydatnych rzeczy.
Odezwij się jak najszybciej! Pozdrów ode mnie swoich rodziców.
z pozdrowieniami:
13 4 13