Odpowiedzi

2012-11-04T12:47:30+01:00

Słowa "Kto nie był ni razu człowiekiem, temu człowiek nic nie pomoże" odnosi się do ludzi , którzy w swoim życiu nie kierują się empatią ani współczuciem. Nie zwracają uwagi na kogoś kto potrzebuje nasze wsparcia, pomocy ,litosci. A w swoim życiu myślą wyłącznie w egoistyczny sposób.

Życie nie polega wyłącznie na chwilach radosnych i beztroskich. Trzeba w nim także doznać bólu i goryczy, aby w pełni je przezyć i zrozumieć.

Powyższy cytat mówi o tym, że aby być człowiekiem należy zachowywać się w stosunku do innych ludzi z wielkim szacunkiem ,oddaniem i miłoscią. Powinniśmy mieć na uwadze dobro drugiego człowieka. Wspierać go w trudnych momentach życiowych , okazywać mu zrozumienie i empatię.

Nie ranić i nie wyśmiewać uczuc innych ludzi. Jeżeli nie będziemy okazywać swojego serca cierpiącym, to nie możemy liczyć na to, że ktoś wyciągnie do nas pomocną dłoń jezeli znajdziemy się w trudnej sytuacji życiowej. Należy pomagać potrzebującym , a wtedy i my będziemy mogli liczyć na wsparcie ze strony innych ludzi. Dlatego warto w swoim życiu być zawsze człowiekiem.

Słowa "

Kto nie był ni razu człowiekiem, temu człowiek nic nie pomoże" są aktualne w dzisiejszych czasach, ponieważ wszędzie można zauważyć krzywdę, ból i obojętność ludzką na cierpienia innych.

1 5 1