Funkcje trzustki ?
Uzupełnij zdania :

1Wydzieliną gruczołów żołądka jest HCl dzięki niemu nieczynna postać ........ zmienia sie w czynną zdolna do rozkładu .........

2wątroba zawdzięcz swój .... kolor ....... która stale przepływa przez jej wnętrze. W jednym z płatów umieszczony jest....... z którego .......... przewodami do dwunastnicy .

3Układ wydalniczy składa się z narządów służących du usuwania : .............................. . Narządy te regulują w organizmie poziom ......... i ........ Oprócz nerek narządami regulującymi są .........i ...... .

Jakich składników nie powiniem zawierać mocz zdrowego człowieka
Proszę o pomoc.
Kto odpowie na najwięcej pytań dostanie najlepsza odp

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-06T14:26:27+02:00
1Wydzieliną gruczołów żołądka jest HCl dzięki niemu nieczynna postać .pepsynogenu....... zmienia sie w czynną pepsyne zdolna do rozkładu ......białek...

2wątroba zawdzięcz swój .brązowy... kolor .krwi...... która stale przepływa przez jej wnętrze. W jednym z płatów umieszczony jest..woreczek zolciowy..... z którego .wydzielana jest żółc i płynie......... przewodami do dwunastnicy .

3Układ wydalniczy składa się z narządów służących du usuwania : ...mocznika.. . Narządy te regulują w organizmie poziom ..wody....... i ...soli mineralnych..... Oprócz nerek narządami regulującymi są .skóra........i ..płuca.... .

Jakich składników nie powiniem zawierać mocz zdrowego człowieka
glukozy

1 5 1