Wg "biblii" człowiek został stworzony przez boga i w jego imieniu sprawuje władzę nad resztą stworzeń. Władza oznacza jednocześnie odpowiedzialność. Twój głos w dyskusji o odpowiedzialności człowieka na Ziemi. Wypowiedz powinna mieć co najmniej 8-12 zdań.

PROSZĘ O POMOC BO SAM JEDNAK NIE WYRABIAM SIĘ Z ZADANIAMI NA JUTRO :(

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-06T14:47:57+02:00
Władza, która według Biblii przypadła w udziale człowiekowi, powinna być przez niego mądrze sprawowana. Każdy z nas powinien brać czynny udział w dbaniu o dobro planety, naszej planety, która usilnie domaga się pomocy. Najważniejsze w tej kwestii są względy ekologiczne, jak na przykład emisja dwutlenku węgla do atmosfery lub też efekt cieplarniany. Każdy z nas może dbać o środowisko także dokonując segregacji odpadów i oszczędzaniu źródeł takich jak woda czy prąd. Wielkie firmy i organizacje także czynnie się angażują w akcje, mające na celu poprawę warunków ekologicznych (niedawno, na przykład: godzina dla Ziemii).

Niemniej od kwestii ekologicznych, istotne są kwestie światowego pokoju. Jak wszyscy wiedzą, wybucha wiele wojen (także z bardzo błahych powodów). Nienawiść jest zjawiskiem negatywnym i powinno się jej za wszelką cenę unikać, bo prowadzi ona do śmierci i cierpienia wielu, nierzadko niewinnych, ludzi.