Opracuj strategie eksportowa dla wybranego przez siebie produktu. Strategia eksportowa powinna odpowiadac na następujące pytania:
1.jakie dobro bądź usługę zamierzasz sprzedać?
2.Gdzie w Polsce znajdziesz jego producentów?
3.W jaki sposób produkt należy zmodyfikować, by odpowiedał potrzebom i wymogom zagranicznego rynku?
4. Jaką formę sprzedaży uważasz za najlepszą - kontrakt z przedsiębiorstwiem handlowym na terenie danego kraju, które będzie wyłącznym twoim kontrahentem, sieć przedstawicieli handlowych, własne sklepy (lub zakłady usługowe)?
5.Co zrobisz, by wypromowac polski produkt na zagranicznym rynku? Jakie powinno być główne hasło twojej kampani reklamowej?

Lista państw do których mozesz eksportować swoje produkty: Egipst, Japonia, Australia, Brazyli, Włochy, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Rosja. (oczywiście liste tą można zmodyfikować)

1

Odpowiedzi

2010-04-06T15:14:06+02:00
1. Zamierzam sprzedawać najwyższej jakości sery w Austrii i Włoszech.
2. Produkt znajdęna na dobrych i zaufanych farmach.
3. Ser przetworze w różne postaci(ser biały, żółty, twaróg) Zmodifikuje go według eurpejskich przepisów.
4. Produkt zamierzam sprzedawać znanych i wypromowanych zagranicznych sklepach,myślę że najczęściej za pośrednictwem dużych i dobrze zarabiających super marketów.
5. Przede wszystkim mój produkt będzie zdrowy i naturalny, będzie się różnił o innych tym że jest zawsze świeży i pyszny, moim głównym hasłem reklamowym będzie "Ten smak zapamietasz na długo, a o cenie szybko zapomnisz"
1 5 1