1. Jesteś założycielem szkolnego koła przyrodniczego. Przekonaj koleżanki i kolegów, że warto w nim uczestniczyć.

2. Pogratuluj swojemu koledze, że został laureantem konkursu wiedzy o swoim mieście .

3. Zachęć przyjaciół do wspólnej wycieczki rowerowej. Podaj przynajmniej 3 argumenty.

Wiem, że za 3 zadania 20. to nie jest zbyt dużo ale mam nadzieje, że nie wszystkim zależy tylko na dużej ilości punktów.

Będę wdzięczna również gdy choć 1/2 zadania zostaną rozwiązane. ;)))))

Z góry dziękuję i obiecuje że dam naj. ;*

1

Odpowiedzi

2010-04-06T15:33:43+02:00
1.Warto uczestniczyć w tym kole,ponieważ można nauczyć się wielu ciekawych rzeczy,które mogą być wykorzystane w późniejszym życie. Można wiedzieć znacznie więcej,a nóż widelec kogoś przyrodnictwo zainteresuje. Będzie można dowiadywać się o rzeczach,o których nie miało się wcześniej pojęcia,wiedzieć nadprogramowe rzeczy.
2.Serdecznie gratuluje Ci,że zostałeś laureatem konkursu wiedzy o swoim mieście. Gratuluję Ci z całego serca.Mam nadzieję,że to nie był pierwszy i ostatni raz,gdy wziąłeś w takim konkursie udział.Oby sukcesów było jak najwięcej,a porażek jak najmniej.
3.Aha i te argumenty. No to pierwszy argument jest taki,że powinni trochę pobyć na świeżym powietrzu i naprawdę przyda im się trochę ruchu.Po drugie,że ruch jest dobry dla zdrowia,dla ciała fizycznie i czasem też psychicznie.Po trzecie,że jeżeli to jest wspólna wycieczka rowerowa,to będą wśród znajomych,na takich wycieczkach można się dobrze bawić,pogadać i w ogóle pobyć w swoim otoczeniu.
Pisałam trochę nieskładnie,więc trzeba to ciutkę ubrać w słowa.Mam nadzieję,że troszkę pomogłam.:)
Czekam na naj:))
2 3 2