Odpowiedzi

2009-11-02T16:16:59+01:00
Moim zdaniem, podczas pobytu na Ziemi, Mały Książę poznał istotę przyjaźni. Poznał pewnego lisa, oswoił go i zaprzyjaźnił się z nim, dzięki czemu dowiedział się, co oznacza słowo "przyjaźń".
Na naszej planecie, bohater przekonał się także, co to jest miłość.
Gdy zobaczył wiele innych róż, myślał, że jego róża okłamała go, że jest jedyna i wyjątkowa, ale dzięki słowom lisa "Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu", zrozumiał, że tak jest, że jest wyjątkowa, bo tylko ona należy do niego i to właśnie ją pokochał.
Mały Książę, dowiedział się również co to jest tęsknota. Zatęsknił za swoją planetą i różą. Postanowił wrócić do siebie.

Mam nadzieję, że pomogłam. Pozdrawiam!
9 4 9
2009-11-02T16:23:55+01:00
Mały książe nauczył się wielu potrzebnych w jego życiu rzeczy. Jedną z tych rzeczy mogło być, to że nie powinnien opuszczać swojej róży, tylko się nią opiekować. Poznał wielu ludzi np. pijaka, od którego napewno nie będzie brał przykładu, króla który rządził nie wiadomo czym. Badacza gwiazd, który bez sensu zliczał gwiazdy i nadawał im nazwy. Mały książe przekonał się, że dorośli są naprawde dziwni i często robią nie potrzebne i bezsensowne rzeczy. Jednak przez tą podróż nie był samotny, doświadczył czegoś nowego. Chociaż rozczarował się troche światem dorosłych.

nie ma 8 zdań.. ale są długie więc myśle,że spbie poradzisz z rozdzieleniem ich na krótsze ;).
5 2 5