EKSTRA!!!
UWAGA: 70 punktów na najlepsze rozwiązanie!
Nie trzeba wykonać wszystkich zadań, wystarczy jedno z niżej podanych! Kto rozwiąże wszystkie, dostanie +70pkt. za najlepsze rozwiązanie!
PILNE!
Proszę o nie przesyłanie gotowych prac z internetu, tylko samodzielne wysilenie się! Plagiaty będą zgłaszane!

1) Napisać po 3 przykłady do każdego ze środków artystycznych

2) Napisać charakterystykę bohaterów ''Kamieni na Szaniec'' (A4).

3) Napisać tekst poetycki (np. odę) lub prozatorski o panowaniu człowieka nad naturą, poświęcony postaci, przedmiotowi, wartości.

4) ''Czy książka A.K. ''Kamienie na Szaniec'' pogłębiła Twoją wiedzę o epoce?'' (A4)
-na wstępie ogólnie o II WŚ, nawiązanie do tezy etc.
-min. 3 argumenty + uzasadnienia
Praca ma być tendencyjna.

5) ''Internet- zagrożenie czy dobrodziejstwo dla człowieka'' (A4)
-Teza: ''Internet to zagrożenie''
Argumenty: oszustwa, hazard, podszywanie się pod kogoś innego, ''pożeracz czasu''
-Teza: ''Internet to dobrodziejstwo''
Argumenty: komunikacja, wygoda, rozrywka, zasoby informacyjne

1

Odpowiedzi

2010-04-06T16:25:44+02:00
2)charakterystyka Tadeusza Zawadzkiego. Pisałam to sama na początku wiec nie wiem czy do końca dobrze ale możne ci się przydać. Nie pamiętam czy pisałam to sam.Najwyżej przekształć to sobie .:):)
Opisywanie przeze mnie bohater nazywa się Tadeusz zawadzki .Jego pseudonim,którym posługiwali się jego znajomi to "Zośka".mieszkał w warszawie .Był synem profesora szkoły ponadgimnazjalnej i zaangażowanej działaczki społecznej.Miał brata Krzysztofa , również działającego w harcerstwie .Zośka zdał maturę na początku czerwca 1939roku.
Chłopiec był bowiem obdarzony dziewczęcą urodą.miał regularne rysy, jasnoniebieskie oczy i delikatna cerę .Jego głowę pokrywały złociste włosy.Długie ręce zakończone były subtelnymi palcami. Zośka był bardzo zżyty se swoją matką.Chłopiec ten nie czuł się nigdzie tak dobrze jak właśnie w domu."Posiadał wyjątkowe zdolności teoretyczne i praktyczne."Wszystkim się interesowali gdziekolwiek zwrócił umysł czegokolwiek się tknął -towarzyszyły mu szybkie i łatwe osiągnięcia ."Wyróżniał się w hokeju i tenisie jak w strzelnictwie. zdobył w turniejach międzynarodowych kilkukrotnie pierwsze miejsca . Z charakteru był osoba upartą. Nie dbał o sławę koleżeńską ."Nie starał się zjednać kolegów , nie szukał przyjaźni ." jednak koledzy nigdy do nie unikali.Ludzie
odbierali go jako osobę pogodna i pomocna.Stal się dobrym organizatorem.Nie rozkazywał swojej woli. Bal się w dzieciństwie wody, jednak niedługo później zaczął reprezentować drużynę Buków , jako najlepszy z zespołu w zawodach pływackich .
Zośka był osobą ,którą na pewno chciałabym poznać,ponieważ zainteresował mnie jego charakter. Pragnęłabym dążyć do swoich celów , również skutecznie jak on.
1 5 1