Odpowiedzi

2010-04-06T16:15:15+02:00
Może coś takiego: stół jest podstawowym meblem w domu. Przy nim spożywamy wspólne posiłki, przy nim rozmawiamy, możemy nazwać ten stół miejscem rodzinnych spotkań , tam zawsze rodzina jest razem (my - jako rodzina), krzyż, ponieważ ważna jest religijność, to w co wierzymy, bliskość Boga i jego opieka nad nami, a kołyska oznacza zapewne cel wydania na świat potomstwa lub oznacza obecność dzieci w domu, czyli niewinności.
2 3 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-06T16:25:01+02:00
W domu powinien być stół..., ponieważ jest to rzecz łącząca ludzi..zasiadaja oni do niego w czasie posiłków, rozmawiaja o swoich troskach, problemach. Smieja się, czasem wspominaja, po prostu sa ze sobą...a to jest bardzo ważne.
W domu powinien być krzyz... ponieważ to on jest najważniejszym znakiem w naszym życiu.I patrząc na niego powinniśmy przypominac sobie jak zyc, jak postepowac. Patrzac na krzyz widzimy cierpiacego Jezusa, Jego wielka miłośc do nas. O tym znaku należy pamietać zawsze.
W domu powinna być kołyska...symbol miłosci, radosci. Dzięki dziecku dom nabiera barw, staje się zywy. Gdy w domu sa te trzy przedmioty zycie takiej rodziny wygląda o wiele ciekawiej aniżeli dom w którym ich brakuje...
2 4 2
2010-04-06T16:30:43+02:00
W domu powienien być stół, krzyż i kołyska.
Powinien być stół, aby rodzina mogła spożywać przy nim posiłki i porozmawiać.
Krzyż aby przypominał rodzinie że wśród nich jest Jezus, natomiast kołyska oznacza, że rodzina musi się powiększać .

Czy dziedzistwo ma sens- czy jest to tylko przeżytek.?

Uważam, że dzieciństwo ma sens, ponieważ dziecko któro ma dobre dzieciństwo będzie potrafiło dać go swoim dzieciom, a jesli będzie miało je gorsze nie bedzie potrafiło w pełni ofiarować go dziecku.

pozdr, ; ]
2 3 2