Odpowiedzi

2009-11-02T17:11:31+01:00
"Życie byłoby niemożliwe gdybyśmy pamiętali, wszystko polega na tym, aby wiedzieć co należy zapomnieć."
Każdy z nas spotkał się w swoim życiu z jakąś formą cierpienia. Nie zawsze byliśmy jej celem. Cierpiały osoby, które kochamy, a także przypadkowi ludzie.
Pragneliśmy za wszelką cenę o tym zapomniec.
Zapominamy o wyrządzonych nam krzywdach, o złych sytuacjach. Lecz nie możemy zapomnieć wszystkiego.
Wciąz widzimy twarze osób, które zawiedliśmy, nadal mamy przed oczami chwile w których zachowaliśmy się nie odpowiednio,doznaliśmy upokorzenia. Pragnienie zapomnienia o tym, nie jest złe. Owszem, jest nam potrzebne. Nie możemy jednak zapomnieć o wszystkim. Nie odwiedzać osób, którym kiedyś nie pomogliśmy, myśląc: "Tak będzie dla mnie i dla niego lepiej. On pozbędzie się złych wspomnień, a ja w końcu o tym wszystkim zapomnę" Nie możemy tak postępowac. To nie będzie dobre dla nas i osób, którym wyżądziliśmy krzywdę. My będziemy mieli wyrzuty sumienia, a ten ktoś będzie czuł żal. Przecież wystarczy go odwiedzić, przeprosić. To nie jest takie proste, ale też nie wymaga od nas niemożliwego wysiłku. To przyniesie nam ulgę. Chociaż nie zawsze ta druga osoba będzie chciała nas widzieć, Lecz nie zrażajmy się tym. Miejmy tylko to na uwadzę, że przecież próbowaliśmy. Nie staliśmy bezczynnie z myślą,ża nie potrzeba się wysilać, bo to nan nic. Nie bądźmy egoistami. Każdy człowiek pootrzebuje w swoim życiu słowa pociechy.
Życie w którym nikt nikomu nie wybacza, pamięta o wszystkich złych rzeczach,było by okropne. Dobro jest po to,żeby wybaczać. Nie warzne co myślą o nas inni. My bądźmy po prostu sobą, żyjmy tak, żeby patrząc w swoje odbicie w lustrze myśleć:"Tak wygląda dobry człowiek"