5 lat temu zmarł Jan Paweł II, który był nadzieją dla wielu ludzi na świecie. Kim dla ciebie był Ojciec Święty ? Jak rozumiesz jego naukę ? Czy pozostawił nam młodym jakieś zadanie do wykonania. Wypracowanie przynajmniej na stronę. Potrzebne na jutro

Prosze pomóżcie

2

Odpowiedzi

2010-04-06T19:39:18+02:00
Karol Wojtyła został wybrany na papieża 16 października 1978. Przyjął wtedy imię Jan Paweł II. Wojtyła urodził sie 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Zmarł 2 kwietnia 2005 roku w Watykanie.
Jan Paweł II jest dla mnie symbolem wielkiego oddania Bogu i ludziom. Uważam go za autorytet, gdyż potrił w sobie zjednać ludzi z wielu środowisk, odwiedził wszystkie zamieszkałe przez ludzi kontynenty.
Za wyjątkową cechę Jana Pawła II jest to, że potrafił wybaczać każdemu. przebaczył on Ali Agcy to, że ten 13 maja 1981, podczas audiencji generalnej na Placu św. Piotra w Rzymie o godzinie 17:19 dokonał na niego zamachu. Uważał, że każdy ma prawo do błędów i nie gardził ludźmi za to, że je popełniają.
Jako papież łączył w sobie dwie unikalne cechy. Był on przywódcą Kościoła, osobą silną i zdecydowaną, a równocześnie człowiekiem, szukającym kontaktu ze swoimi braćmi. Jan Paweł II odrzucił towarzyszący swoim poprzednikom dystans i wyniosłość w kontaktach z ludźmi. Jako pierwszy także w komunikowaniu się z wiernymi korzystał ze środków masowego przekazu.
Osobiście uważam Go za wzór do naśladowania. Nie tylko dla wiernych, lecz dla wszystkich ludzi. Jan Paweł II szanował wszystkich ludzi, bez względu na wyznawaną wiarę, o czym świadczy na przykład jego spotkanie z Dalajlamą. Papież bardzo chciał odbyć pielgrzymkę do Rosji, jednak taka nigdy nie doszła do skutku.
Myślę, że wszyscy powinniśmy się uczyć od Jana Pawła II otwartości na świat. Wydaje mi się, że zadaniem, jakie pozostawił ludziom Jan Paweł II jest ulepszanie naszego świata, dążenie do światowego pokoju oraz przede wszystkim tolerancja dla innych ludzi.
Osobiście uważam Papieża Polaka za niesamowity i niepowtarzalny autorytet, którego wszyscy powinniśmy naśladować.
2010-04-06T19:41:17+02:00
Ja robiłam o czymś podobnym prezentację... Chodziło o osoby godne naśladowania. Może coś Ci się przyda, musisz to tylko skleić w całość bo tak miałam w poszczególnych slajdach:

Jan Paweł II jest osobą, która wzbudza u ludzi różne uczucia. Dla mnie jest on przykładem godnym naśladowania…
Słowami: „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali” motywuje do pracy. Papież też był człowiekiem i jak każdy z nas odczuwał zmęczenie, nie zawsze miał na wszystko ochotę, mimo to nigdy nie narzekał, a każdą rzecz wykonywał z dokładnością i uśmiechem na twarzy…
„Nie lękajcie się iść w przyszłość przez Bramę, którą
jest Chrystus” mówił Ojciec Święty do młodzieży
zgromadzonej na polach w Lednicy.
Papież tymi słowami namawia nas do wytrwałości,
abyśmy dążyli do swoich celów, byśmy szli do przodu
razem z Chrystusem. Bez Boga przecież nic nie
możemy uczynić, dlatego w codziennym pośpiechu
musimy pamiętać o tym, że jesteśmy dziećmi Bożymi,
nie tylko modlić się wtedy, gdy coś potrzebujemy, ale
też dziękować Mu za wszystko i przepraszać za błędy…
„Nie ma pokoju bez sprawiedliwości, nie ma
sprawiedliwości bez przebaczenia”.
Tutaj Ojciec Święty podkreśla jak ważnymi rzeczami są
przebaczenie i sprawiedliwość. Przebaczać nie jest łatwo.
Niektórzy potrafią żywić tak wielką urazę do kogoś,
że o przebaczeniu nawet nie pomyślą, a przecież wcale nie
jest przyjemnie przechodzić koło kogoś kto był kiedyś
przyjacielem, a teraz jest wrogiem, prawdopodobnie przez rzecz błahą. Natomiast co do sprawiedliwości, papież namawia do tego by czynić dobrze, sprawiedliwie, by na ziemi był pokój, by nikt nie czuł do nikogo urazy, bo przecież nikt nie jest idealny…
„Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro.”
Ten cytat ma w sobie wiele znaczeń m.in. ten,
że nie warto zostawiać wszystkiego na ostatnią
chwilę, że należy się cieszyć każdym dniem,
a chyba najważniejszym znaczeniem jest to,
że każdy dzień jest dla nas szansą i trzeba to
umiejętnie wykorzystywać…
„Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się – na próbę”.
Ojciec Święty zauważa jak ważne są ludzkie
uczucia, że nie można nimi manipulować, nie
można wystawiać ich na próbę. Życie też nie jest
próbą, każdy czyn ma swoje konsekwencje,
każdy może mieć wpływ na naszą przyszłość…
„Nie wystarczy przekroczyć próg, trzeba iść w głąb”.
Ojciec Święty po raz kolejny motywuje, głównie nas – młodzież, do dążenia do celu. Najbardziej podziwiam jego wytrwałość i bardzo chciałabym dążyć do celu z taką pewnością siebie jak On…
Czytając te wszystkie cytaty i przemyślenia można dojść do wniosku, że papież był nudny… Jednak pozory mylą. Jan Paweł II miał bardzo duże poczucie humoru.