Odpowiedzi

2010-04-06T17:00:30+02:00
Książka, napisana przez Małgorzatę Musierowicz, pt. "Szósta klepka" jest warta przeczytania. To bardzo wciągająca historia nastoletniej dziewczyny o imieniu Celestyna, żartobliwie zwanej w rodzinie Cielęciną. Panienka cierpi z powodu wyimaginowanych kompleksów, które utrudniają jej relacje z otoczeniem i czynią ją tym samym nieszczęśliwą.
Czas zdarzeń w utworze to grudzień 1975 roku. Utwór zawiera długie, szczegółowe opisy miejsc, w których toczy się akcja, co bardzo przypadło mi do gustu. Cechy i zachowania postaci zostały uchwycone na podstawie obserwacji codziennego życia, dlatego bohaterowie książki, szczególnie państwo Żakowie, zdają się być autentyczną i namacalną rodziną, jakich pełno wokół nas.
Małgorzata Musierowicz w świetny sposób przedstawia codzienne życie przeciętnych ludzi, problemy pojawiające się między nimi i uczy ich rozwiązywania.
Książka pt. "Szósta klepka" jest idealną lekturą na nudne, zimowe wieczory. Polecam ją każdemu, kto lubi lekkie powieści opisujące w prosty i przystępny sposób wzloty i upadki współczesnej młodzieży.

**************************************************************************

Przepraszam za tylko pozytywną, ale negatywnej nie umiem ;(... Ta książka po prostu mi się podobała xD.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-06T17:08:33+02:00
Recenzja pozytywna. (książka)

Ostatnio została mi polecona książka, pt. "Naznaczona" napisana przez P.C Cast + Kristin Cast. Nie żałuję, iż poświęciłam czas na jej przeczytanie. Jest wspaniała! Napisana językiem młodzieżowym, dzięki czemu czytało się lepiej, szybciej i bardziej komfortowo. Ciekawa fabuła i wspaniałe opisy bohaterów czy scenerii, w której rozgrywa się akcja . Z całego serca polecam do przeczytania. Główną bohaterką jest Zoey zwyczajna nastolatka, której pewnego dnia świat staje na głowie. Zostaje Naznaczona i udaje się do Domu Nocy, by przejść konieczną przemianę w wampira. Wkrótce zauważa, że jest wyjątkowa, przysparza jej to wielu wrogów, lecz w trudnych chwilach pomaga jej Erik - najbardziej atrakcyjny uczeń, wampir w Domu Nocy.



Recenzja negatywna : (film)

High School Musical 3 - dalsza część nudnego musicalowego filmu. Jak w każdym musicalu dzieją się dobre i złe rzeczy, ale zawsze kończą się tak samo. Pozytywnie. Troy i Gabriella wciąż się kochają, lecz mają kryzys - wybór dalszych szkół. Według mnie film jest nudny, pierwsza część filmu była najlepsza i najmniej przewidywalna, lecz tutaj można było przewidzieć każdy ruch aktora i ciąg wydarzeń.