Odpowiedzi

2010-04-06T17:00:10+02:00
"Zmierzch"

Książka jest o siedemnastoletniej Belli Swan, która przeprowadza się z pięknego , słonecznego Phoenix, do małego, deszczowego miasteczka Forks w stanie Washington. Spotyka tam tajemniczego i niezwykle przystojnego Edwarda Cullena. Chłopak oprócz nieprzeciętnej urody, ma nadludzkie zdolności. Bella postanawia odkryć jego sekrety, ale nie wie, że naraża się tym na niebezpieczeństwo.
Fabuła powieści jest bardzo ciekawa. Akcja toczy się w miarę szybko. Książka jest napisana prostym językiem , dlatego łatwo i szybko się ją czyta. "Zmierzch" nie jest zwykłą, nudną lekturą , jest to powieść, ktora trzyma w napięciu aż do końca. Bardzo podoba mi się okładka książki, jest skromna, ale elegancka.
Uważam , że książka jest warta przeczytania i bardzo polecam ją nie tylko nastolatkom.

"Ten obcy"

Ksiązka opowiada o czwórce przyjaciół którzy poznali "Obcego" czyli Zenka, króry był w bardzo trudnej sytuacji rodzinnej jak i fizycznej. Odszedł od ojca, który go nie kochał (za to kochał alkohol), a matka jego zmarła. W drodze w poszukiwaniu wuja swego Antoniego skaleczył sie w stopę. Zamieszkał on na wyspie czwórki przyjaciół - Uli, Pestki, Julka i Mariana. Jako pierwsza z Zenkiem zapoznała się Ula (była dosyć wstydliwą dziewczynką, ale zagadała do Zenka) i przedstawiła go reszcie przyjaciół. Po dłuższym spędzaniu ze sobą czasu zaprzyjaźnili sie ze sobą. Moim zdaniem książka ta jest godna przeczytania. Szybko się ją czyta, jest ciekawa i ma interesującą fabułę. Serdecznie ją polecam!

"Mały książę"

Opowiada ona o przygodach chłopca, który zostaje nazwany przez autora- Saint-Exupry Antoine, Małym Księciem. Chłopiec wędruje po wielu planetach i poznaje wiele postaci o różnych osobowościach. Uczy się od nich wielu rzeczy, ale nie potrafi ich obiektywnie ocenić. Jego dotychczasowe życie na własnej planecie, było tak proste i oczywiste, że kłopoty poszczególnych postaci są mu niezrozumiałe i obce. Mały Książe zostawił na swojej planecie róże, którą pielęgnował i opiekował się jak najlepiej potrafił. Nie chciał jej zostawić samej na planecie, ale jej postępowanie zmusiło go do tego. Chłopiec podczas podróży poznał lisa, z którym się zaprzyjaźnił. Zazwyczaj róża kojarzy się z cierpieniem, a lis z chytrością i przebiegłością, ale w tej książce ukazano te postacie w zupełnie inny sposób. W książce podobało mi się rozgraniczenie świata dzieci i dorosłych. Po raz pierwszy spotkałam się z czymś takim w książce.
Książkę „Mały Książe” mogą przeczytać czytelnicy w każdym wieku. Jest to książka dla młodzieży, jak i dla osób dorosłych. Można się z niej wiele nauczyć i odnaleźć sens własnego życia.

Myślę, że pomogłam :)