Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-06T18:15:21+02:00
Napisze takie..krótkie, dalej dopiszesz coś od siebie i dasz radę ;)

"Katyń" Andrzeja Wajdy - przełamanie długiego tabu.
Ten długo wyczekiwany film jest oparty na autentycznych wydarzeniach z okresu II wojny światowej. To dzieło słynnego reżysera wyraźnie ukazuje elementy historii, które długo były tematem tabu, zakazanym.
Temat całego filmu dotyczy jednej z najbardziej okrutnych i nieludzkich egzekucji dokonanej na inteligencji polskiej podczas terroru rosyjsko-niemieckiego w latach 1939-1945. „Katyń” daje nam wyobrażenie jak potworny i wyrafinowany był to akt ludobójstwa.
Wspaniale dobrana ekipa filmowa wraz z aktorami w dużej części przyczyniły się do jego sukcesu. Bardzo realistycznie odegrana scena okrutnej egzekucji jest odzwierciedleniem umiejętności aktorów, którzy według mnie są idealnie dobrani. Potwierdzeniem tego może być także gra Małaszyńskiego i scena pochówku granego przez niego bohatera - umiera ściskając różaniec. Scena ta ma charakter symboliczny i nawiązuje do męczeństwa w imię religii.
Dla reżysera ta cześć historii była ważna - jego ojciec był oficerem Wojska Polskiego, który został zamordowany przez Sowietów w 1940 roku. Matka do końca życia miała nadzieję, że powróci z niewoli. Ten film Wajda zadedykował właśnie rodzicom. Przy jego tworzeniu chciał, aby jego film zaskakiwał realizmem, zrezygnował z długich namysłów na rzecz emocjonalnego zaangażowania widza, starał się pokazać tą tragedię z punktu widzenia rodzin wymordowanych żołnierzy.
Jak mu wyszło? To już każdy inaczej ocenia. Moim zdaniem film jest niezwykle poruszający i ukazuje, to czego jest zdolny człowiek ogarnięty szałem wojny i chęcią zwycięstwa. Naprawdę warto go oglądnąć.

To jest prawie wszystko z tego co ja napisałam w szkole. Dostałam 5.
Może być? Jeśli tak, to proszę o naj ;)