Odpowiedzi

2009-11-02T16:51:01+01:00
Nigdy nie widziałam Jana Pawła II z bliska. I bardzo tego żałuję. Wiem jedno, że był najwspanialszym człowiekiem na świecie. Był papieżem, ale tym się nie wywyższał. Często żartował i miał poczucie humoru. Kochał młodzież. Chcę Go naśladować w jednej rzeczy: w miłości do bliźniego. Bo jeśli tak będę kochać, to wszystko wokół mnie zacznie się zmieniać na dobre. Jan Paweł II nigdy nie zważał na rasę, płeć i charakter człowieka. Taka właśnie chciałabym być dla innych.
1 5 1
2009-11-02T20:48:01+01:00
Chciałabym naśladować Jana Pawła II , ponieważ był mądrym człowiekiem , gdyż znał płynnie około jedenastu języków świata .
Umiał wybaczać , myślę tak , ponieważ wybaczył człowiekowi , który chciał go zabić.
Bardzo kochał Ludzi , więc organizował wiele pielgrzymek .
Był uparty . Nie jest to najlepsza cecha , ale nie jest też najgorsza .
Miał duże poczucie humoru .


2 3 2
2009-11-02T22:02:44+01:00
Jan Paweł II – Największy autorytet młodzieży. Wizerunek Ojca Świętego towarzyszy nam praktycznie wszędzie. Wiele książek poświęconych osobie Karola Wojtyły, opisy pielgrzymek w kolorowych czasopismach, lecz w tych przypadkach jest to tylko narzucony temat z nadzieją na duże pieniądze, bo przecież ludzie będą kupować gazety, książki dotyczące Papieża polaka. Jednak niemal 85 % społeczeństwa ( w tym 50 % to ludzie młodzi ) uważa, że Jan Paweł II to duchowy autorytet. Gdy Jan Paweł II został wybrany papieżem ( miał wtedy 58 lat; było to w 1978 roku ) , młodzież traktowała go jak „jednego z nich” – uwielbiał jeździć na narty, pływać, wpinać się. Miał poczucie humoru i lubił żartować.. To właśnie sprawiło, że miał z nimi świetny kontakt, jednocześnie skłaniając ich do głębszych refleksji nad istotą życia. Jan Paweł II w swoim nauczaniu nigdy nie krytykował młodzieży, nie potępiał. Próbował ich nawracać, ale przedtem dawał im odczuć, że ich potrzebuje i kocha. Zawsze podkreślał, że ich potrzebuje i kocha. . Zawsze podkreślał, że „młodzież to przyszłość i nadzieja Kościoła”. Młodzi czuli, że papież im dobrze życzy, więc i oni życzyli mu podobnie. Zaufali mu tak, jak i on im zaufał. Światowe Dni Młodzieży, ściągające każdego roku miliony ludzi z całego świata. Od początku przewodził im Ojciec Święty. To on był ich pomysłodawcą i największym inicjatorem. Młodzi cieszyli się, gdy papież powiedział cokolwiek w ich języku, klaskali i wołali to, co mieli wypisane na transparentach „Ojcze Święty, kochamy Cię!”. Te liczne spotkania pokazały młodym, że papież nie jest niedostępną personą, ale jest im równy, jest blisko nich i jest tam właśnie dla nich. Jan Paweł II to naprawdę wspaniały człowiek, przyjaciel i wychowawca młodzieży, który starał się do nich dotrzeć wyłącznie poprzez miłość. Swoją odwagą, otwartością zaimponował im i stał się dla nich prawdziwym autorytetem.
1 3 1