Odpowiedzi

2012-07-19T20:33:44+02:00

      Na początku chciałbym Wam powiedzieć, że ostatnie badania wykazały, iż młodzież niezwykle rzadko sięga po książki, a młodzi ludzie bez wątpienia idą na łatwiznę korzystając wyłącznie z Internetu ! Co ważniejsze uczniowie uważają, że książki to strata czasu. Z kolei młodzież, która korzysta z książek jest uważana wśród swoich rówieśników za osoby niemodne. Oczywiście zdarzają się wyjątki, ale jest to niewielki margines.
      Warto czytać książki , gdyż na pewno,  zapewniają nam one prawdziwy rozwój , który jest nam potrzebny w tak młodym wieku. Co więcej książka może być naszym przewodnikiem po swiecie i nie jest tajemnicą, że świat w nim ukazany jest niezwykle bogaty.

      Czytam , bo książki kształtują człowieka, wskazują właściwe postępowanie, wzruszają nas i bawią. Przypominam Wam i zwracam uwagę jak ważne jest korzystanie z książek, ponieważ w nich zawarta jest cała mądrość. Co więcej dzięki nim poznajemy historię naszego kraju, a z pewnoscią każdy z nas czuje się prawdziwym Polakiem.

        Bez wątpienia każdy chciałby  się wśród swoich znajomych wykazać dobrą wiedzą. Ale gdzie jak nie w książkach ona jest . Chcemy mieć w przyszłosci dobrą pracę ? Zależy nam na poszerzaniu naszych horyzontów ? Z pewnoscią tak, poniewaz każdy z nas chciałby się pochwalić znajomością wielkich dzieł literackich. Z kolei Ci , którzy nie czytają książek będą bardzo ubodzy !Książki są jak zaczarowany świat bajek i w każdej chwili możemy przeżywać inną przygodę.

   Czytam  książki, bo czytanie książek uczy nas i wychowuje. Często to właśnie one ostrzegają nas  przed popełnianiem błędów życiowych, więc skorzystajmy z ich mądrosci. Książki są jak najcenniejsze perły. Bez wątpienia , naprawdę, warto czytać książki.

2012-07-19T20:54:34+02:00

warto czytać książki ponieważ , rozwija pamięć i wyobraźnię . książka polepsza ci humor , jest najlepszym przyjacielem bo doradzi lub przypomni ci tamte chwile w dzieciństwie jak naprzykład tomek sawyer mój kolega szymon miał to samo życie popisywał się głupotami żeby dziewczyny zwracały na jego uwagę i był takim samym łobuziakiem jak on . moje życie kojarzy się z książką m jak dżem agata tyszka. moja mama bardzo lubi książkę żółte cytrynki itd. każdy ma swoją ulubioną książke może i ona nie jest o przygodach bo może też być to książka z przepisami na przepyszne babeczki lub encyklopedia która uczy . Jeśli masz problemy z ortografią czytając więcej książek zdobywasz choć odrobinę umiejętność pisania książka uczy o życiu oczywiście ta książka która opowiada o jakimś zdarzeniu . książka ma też tego plus że zamiast oglądać i psuć sobie wzrok można coś przeczytać ja absolutnie nie lubiałam czytać książek grubych ale gdy jedną przeczytałam to tak mnie wciągneła w bibliotece że nie umiałam się od niej oderwać. ten kto pierwszy napisał książke jest wielkim mistrzem nad mistrzami .