Odpowiedzi

2012-07-17T19:24:38+02:00


    Moim zdaniem nasz świat jest tak wielki , że dla " wszystkich starczy miejsca pod wielkim dachem nieba ". I niepotrzebny jest między ludżmi spór o kolejny kawałek ziemi. W tym momencie podam odpowiednie argumenty na potwierdzenie mojej tezy.
    Pierwszym argumentem jest fakt , że wiele obszarów nie jest przez ludzi użytkowanych. A można by było przenieść się w miejsca gdzie jest duża przestrzeń, gdzie nie trzeba się tłoczyć w dużym blokowisku. Ludzie jednak czasami wolę się gnieżdzić jeden przy drugim niż mieszkać z dala od miasta, gdzie jest dużo wolnego miejsca.
     Kolejnym argumentem jest to , iż ludzie w większosci przypadków uciekają ze wsi do miasta. A przecież na wsi nie ma ścisku ani tłoku. W tym miejscu jest piękna przyroda - rozległe pola, wielkie lasy, jeziora. Dlatego moim zdaniem ludzie powinni bardzo dobrze się zastanowić zanim wybiorą na swoje miejsce zamieszkania miasto, bo nie ma potrzeby , aby żyć w zatłoczonym mieście, a później narzekać.
     Następnym argumentem jest to , że każdy człowiek ma prawo do życia. I nikt nie ma prawa , aby go tego pozbawiać. Wszyscy by chcieli , aby jego rodziny czuły się bezpiecznie na tym świecie. A często się zdarza, iż działaniami wojennymi wymusza się na człowieku oddanie jakiejś części jego ziemi, chociaż "dla wszystkich starczy miejsca pod wielkim dachem nieba".
     Moim zdaniem "dla wszystkich starczy miejsca pod wielkim dachem nieba" ponieważ na śwecie jest wiele miejsca, a swoimi argumentami potwierdziłam tezę , która zamieścilam na wstępie.

2 3 2